Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 35

Téma: Motorový olej Splash

Predvolené Motorový olej Splash

čaute,
    chcel by som kúpiť 1L oleja na prípadné dolievanie, ale neviem presne, aký motorový olej je tam od výroby naliaty
    ( motor 1,2 benzín). Viem len, že je to Shell Helix Ultra plná syntetika, ale nievem, či 5W40, alebo 5W30. Keď je tam 5W40 tak ten existuje len jeden typ, takže by to bolo jasné, ale z 5W30 je ich viac, viď Shell Helix.
    Suzuki Splash 1,2 GS

Predvolené Re: Motorový olej Splash

No veru ak si pozeral to, čo je vytlačené na obale návodu na používanie tak je to dosť mätúce.
    Tam je tuším shell 0W 20 či ako. Dosť som na to vytreštil oči, kniha je teraz v aute tak to sem potom pridám keď ju prinesiem.
    Vôbec som mal problém nájsť 0W 20 a ani neverím že ten olej je tam.. Ale možno sa mýlim

Shell Racing 0W-20 olej
    Suzuki Splash 1.2 GS

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Poradím ti, nekupuj žiadny olej Ja som zatiaľ najazdil na Splashi 6.000 km a nepotreboval som doliať ani kvapku.

Ak potrebuješ náhodou doliať, zastav sa v Suzuki servise a na počkanie ti tam dokvapkajú koľko treba.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

To je zbytocny stary zvyk. Pri novom aute nepotrebujes mat pri sebe olej. Vydrzi celych 15 000km. Usetris a nebude ti v aute zavadzat. Ako pisal Suuzuukii ked bude problem zajdi do servisu na taku drobnost to spravia na pockanie
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Citácia Pôvodne odoslal Duch
    To je zbytocny stary zvyk. Pri novom aute nepotrebujes mat pri sebe olej. Vydrzi celych 15 000km. Usetris a nebude ti v aute zavadzat. Ako pisal Suuzuukii ked bude problem zajdi do servisu na taku drobnost to spravia na pockanie
    Presne tak. Je to zlozvyk. Ale hladinu oleja kontrolovat treba.
    Škoda 100, 120L , Sx4 (1,6 5dv. GS, 4x4, ABS, ESP, AAC, MP3, 2007)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal nalim
    Citácia Pôvodne odoslal Duch
    Presne tak. Je to zlozvyk. Ale hladinu oleja kontrolovat treba.
    Presne tak, ale neplatí to, že to je starý zvyk u všetkých automobiliek Moje predošlé auto južanského pôvodu si vedelo pri športovejšej jazde cucnúť poriadny hlt oleja

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Presne tak, ale neplatí to, že to je starý zvyk u všetkých automobiliek Moje predošlé auto južanského pôvodu si vedelo pri športovejšej jazde cucnúť poriadny hlt oleja
    Vidis naco su japonci dobrí To vies mozno pri tej sportovej jazde uz nemal cas premyslat co hlta a sem tam sa stalo ze namiesto benzinu potiahol olej Ja som s predchadzajucim ignisom jazdil slalomy, daval mu co zniesol a nikdy som nemal problem s olejom ani ked mal 70 000km, teraz ho uz nemam ale druhy majitel s tym jazdi do nemecka (dialnica co to da) a tiez si nestazuje. Tak isto Sport detto a zatial drzi sak ma len 28 000km bodaj by nedrzal.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

... za studena je hladina oleja tuším presne v polovici mierky, ako je to u vás? Máte pravdu, asi ide ozaj len o starý dobrý "zlozvyk" s tým prípadným dolievaním oleja, ešte zo starej škodule , ale aj z motocykla OK, teda schladím hlavu a na tú dolievačku radšej hneď zase zabudnem, díky.
    Suzuki Splash 1,2 GS

No, chlapi, ja ale ešte stále neviem, aký presne olej máme v aute od výrobcu.
    Aj ja som vyrástol, a nevozím už olej v aute.
    Kolega ma upozornil, aby som stav kontroloval, lebo že štvor ventil niečo málo spapká..
    zatiaľ sa nepotvrdilo, oleja je presne toľko koľko ho tam bolo pri preberaní vozu
    Naopak jeho Nissan si vraj za prvých 15000 KM vypýtal 3/4 litra?!
    Priložené súbory Priložené súbory
    Suzuki Splash 1.2 GS

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Sances
    ....Kolega ma upozornil, aby som stav kontroloval, lebo že štvor ventil niečo málo spapká..
    zatiaľ sa nepotvrdilo, oleja je presne toľko koľko ho tam bolo pri preberaní vozu
    Naopak jeho Nissan si vraj za prvých 15000 KM vypýtal 3/4 litra?!
    Prosím ťa, prečo by mal 4-ventil (asi myslené 16 ventil) žrať olej?
    Olej žere v prvom rade keď sú zle krúžky a nestierajú poriadne a prípadne keď sú zničené sedlá na ventiloch, čo na novom aute nehrozí ani jedno.

Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •