Strana 1 z 8 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 78

Téma: Autožiarovky a renovácie (leštenie) svetlometov

Lokalita
    Hubová (RK)
    Moje Suzuki
    Vitara 1.6 VVT 4WD 5MT Premium Red/Black

Predvolené Autožiarovky a renovácie (leštenie) svetlometov

V tejto téme by som sa rád venoval náhrade klasických origo žiaroviek za nejaké lepšie, viac svietivejšie žiarovky ako sú napr. Osram Night Breaker (ONB), Cool Blue Intense, Philips White Wision a podobne a tiež ostaným led žiarovkám do exteriéru a interiéru. Osobnú skúsenosť mám s H4 Night Breaker, ktoré som mal vo Felicii a svietili super. No to je moja jediná skúsenosť a preto by som sa rád poradil ohladom ostatných. Ak nájdete nejaké testy a recenzie na autožiarovky, tak šup sem s nimi. Recenzia je jedna vec a skúsenosť druhá, preto ma zaujíma aj Váš názor.

Ako prvé som vymenil parkovačky W5W za ledkové s 13-imi led, potom by som chcel pomeniť žiarovky vnútorného osvetlenia, ale hlavne stretávacia a diaľkové svetlá. Tu neviem, či ostať pri spomínaných ONB, ale vyskúšať niečo iné. Tiež by som chcel vymeniť žiarovky v predných hmlovkách, nakoľko jazdím trasu popri rieke Váh a Orava a tam je častý výskyt hmly, preto by som rád videl a bol videný. Tiež je tam častý výskyt zveri a aj preto chcem byť lepšie osvetlený.

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Predvolené Re: Autožiarovky

Link na typy žiaroviek v autách: http://am-application.osram.info/en
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 2015 1,6 VVT, AT, Elegance, oranzova/cierna

Ahoj, klikol som si tam, ale nova Vitara tam nie je.
    Ale typ ziaroviek bude asi v knizke k vitare (este nemam vitaru).
    Marek

Citácia Pôvodne odoslal autospravca Zobraziť príspevok
    Link na typy žiaroviek v autách: http://am-application.osram.info/en

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

No všetky tie vysokosvietivé žiarovky majú jednu nevýhodu - oveľa kratšiu dobu svietivosti. Ja som mal jednu dobu nejaké Osramy vysokooktánové - ale neviem ako by som to vyhodnotil oproti predchádzajúcim žiarovkám.
    Mne sa jednoznačne najviac oplatilo umývať svetlá (všetky) pravidelne. A ak máš staršie auto a plastové svetlomety tak ak sú už zvonku "matné" tak jednoznačne vyleštiť. Ja som tom teraz robil na mojom 13 ročnom aute a ten rozdiel vo vizuále svetiel, ale aj v osvetlení vozovky je na nezaplatenie. Kúpil som si na to v Hornbachu takú sadu za cca. 16 Eur a dobré dve hodiny som sa stým jebkal dokým som nebol spokojný s výsledkom - ale ako vravám oplatilo sa to.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Leštenie polykarbonátových krytov reflektorov je účinné iba na dobu určitú - tak asi na jednu sezónu. Preto to nemá zmysel každý rok opakovať, aj tak sa bude priehľadnosť znižovať, ale radšej kúpiť nový reflektor (na staršie auto stačí aj klon, ktorý je lacnejší) a vymeniť. Mám s tým vlastnú skúsenosť - škoda peňazí na leštenie.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Hubová (RK)
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Markeye Zobraziť príspevok
    Ahoj, klikol som si tam, ale nova Vitara tam nie je.
    Ale typ ziaroviek bude asi v knizke k vitare (este nemam vitaru).
    Marek
    tak tak, nová Vitara tam ešte nie je, preto nechápem zmysel jeho príspevku, no možno v budúcnosti doplnia...

žiarovky sú tam:
    parkovačky: w5w T10
    stretávačky: H11, konkrétne Philips H11 LL, čo znamená dlhá životnosť, čiže ak niečo má dlho vydržať, tak logicky to nemôže dobre svietiť
    diaľkové: Sylvania 9005 HB3 USA, netuším čo je to zač
    hmlovky: čínske Osram H11 64211 L+, čiže to tiež nie je bohviečo, proste taký základ...

do stretávačiek pravdepodobne vyskúšam Osram NBU a podla toho, ako dlho vydržia im zostanem verný alebo vyskúčam Phillips WhiteVision, prípadne niečo podobné
    čo dám do dialkáčov ešte neviem, no pravdepodobne jednu z týchto dvoch
    a do hmloviek som čítal, že je dobrá žltá, nie žltofialová žiarovka

Citácia Pôvodne odoslal satanokky Zobraziť príspevok
    No všetky tie vysokosvietivé žiarovky majú jednu nevýhodu - oveľa kratšiu dobu svietivosti. Ja som mal jednu dobu nejaké Osramy vysokooktánové - ale neviem ako by som to vyhodnotil oproti predchádzajúcim žiarovkám.
    Mne sa jednoznačne najviac oplatilo umývať svetlá (všetky) pravidelne. A ak máš staršie auto a plastové svetlomety tak ak sú už zvonku "matné" tak jednoznačne vyleštiť. Ja som tom teraz robil na mojom 13 ročnom aute a ten rozdiel vo vizuále svetiel, ale aj v osvetlení vozovky je na nezaplatenie. Kúpil som si na to v Hornbachu takú sadu za cca. 16 Eur a dobré dve hodiny som sa stým jebkal dokým som nebol spokojný s výsledkom - ale ako vravám oplatilo sa to.
    o tej nevýhode vie samozrejme aj malé dieťa, s tým sa tu netreba oháňať... mne je prvoradé, aby som lepšie videl, to má pre mna väčšiu hodnotu ako cena žiarovky...
    sme v téme novej Vitary, tak nechápem, ako sa môžeš spýtať, či mám staršie auto... navyše ho mám v podpise...
    Naposledy upravil STENLY.; 23-11-2015 o 22:50

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Citácia Pôvodne odoslal fotograf Zobraziť príspevok
    Leštenie polykarbonátových krytov reflektorov je účinné iba na dobu určitú - tak asi na jednu sezónu. Preto to nemá zmysel každý rok opakovať, aj tak sa bude priehľadnosť znižovať, ale radšej kúpiť nový reflektor (na staršie auto stačí aj klon, ktorý je lacnejší) a vymeniť. Mám s tým vlastnú skúsenosť - škoda peňazí na leštenie.
    Tak samozrejme, že ak zarátam do ceny môjho súkromného leštenia predných svetlometov aj môj pracovný čas tak po troch - štyroch lešteniach by som si mohol kúpiť nové svetlomety z druhovýroby (teoreticky, lebo neviem koľko stojí taká sranda). Ak ale zarátam len leštiacu sadu za 16 Eur (ktorú môžem používať viacnásobne) a môj strávený čas budem brať ako príjemný oddych tak sa mi to stále oplatí. Ale je pravda, že tým leštením nevrátiš tým svetlometom pôvodnú priehľadnosť, ale v porovnaní so stavom pred leštením je výsledok ozaj uspokojivý aj pre mňa. Samozrejme, že sa stým treba poriadne vyhrať a ak má človek dve ľavé ruky a nevie ako nato tak ten výsledok bude ozaj biedny.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Ono to nie je problém iba "zašlého" povrchu polykarbonátu, ale zmeny štruktúry toho plastu po celej hrúbke (napr. UV žiarením) - to zhoršuje optické vlastnosti (priehľadnosť, čírosť, bezfarebnosť, ...). V každom prípade je to individuálne a efekt leštenia závisí od miery poškodenia polykarbonátu.
    Ale súhlasím - dočasné a čiastočné riešenie to je, a taktiež lacnejšie (aspoň z krátkodobého hľadiska).

Už sme však mimo témy...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Citácia Pôvodne odoslal fotograf Zobraziť príspevok
    Ono to nie je problém iba "zašlého" povrchu polykarbonátu, ale zmeny štruktúry toho plastu po celej hrúbke (napr. UV žiarením) - to zhoršuje optické vlastnosti (priehľadnosť, čírosť, bezfarebnosť, ...). V každom prípade je to individuálne a efekt leštenia závisí od miery poškodenia polykarbonátu.
    Ale súhlasím - dočasné a čiastočné riešenie to je, a taktiež lacnejšie (aspoň z krátkodobého hľadiska).

Už sme však mimo témy...
    Ale ani niesme veľmi mimo tému. Lebo keď si dakto pomyslí, že mu auto v noci slabo svieti a napadne ho drbnúť tam nejaké Nightbreaker-y a prd mu to pomôže tak zvozí tie žiarovky pod čiernu zem bezdôvodne.

Lokalita
    Hlohovec
    Moje Suzuki
    Suzuki Vitara, 1.6 Benzín, all grip, Premium, silky silver

Pridám trochu aj ja do klubu. Mal som na predchádzajúcom aute Osram Night Breakers a svietili parádne a keďže som používal doinštalované denné LED svietenie, tak mi vydržali 3 roky. Za to svietenie tá cena žiaroviek 100% stála za to. Tieto štandardy čo mám teraz vo Vitare sú ozaj slabé oproti ONB.
    Ohľadom čistenia-brúsenia mi to vydržalo 2 roky, potom výmena za nové, neorigo.

Ale ani niesme veľmi mimo tému. Lebo keď si dakto pomyslí, že mu auto v noci slabo svieti a napadne ho drbnúť tam nejaké Nightbreaker-y a prd mu to pomôže tak zvozí tie žiarovky pod čiernu zem bezdôvodne.[/QUOTE]

Strana 1 z 8 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •