Strana 6 z 6 PrváPrvá ... 456
Zobrazenie výsledkov 51 až 55 z 55

Téma: Hlásenie chyby tlaku v pneumatikách po výmene pneumatík

Moje Suzuki
    Suzuki SX 4 1,5 GLX (2008), Suzuki VITARA 1,6 4WD Elegance (2015)

Predvolené Re: Hlásenie chyby tlaku v pneumatikách po výmene pneumatík

[QUOTE=sunris;38601]Ahojte, trochu neskoro, ale prispejem aj ja , dve zimy mi to blikalo do očí a hnevalo ma, že nevidím parkovacie senzory a iné údaje palubného počítača, tak som potom nechal vlepiť náhradné senzory do vnútra zimných kolies a minulú jeseň som teda vymenil. Žiaden problém s TPMS som nezaznamenal, okrem sporadického bliknutia kontrolky vyfučanej gumy, ale za celú zimu som nikde ďaleko nešiel a ani som sa nedopracoval k detailnej kontrole tlaku ....
    Takže nasledovala jarná výmena na letné originály a TPMS napriek ubezpečeniam seriózneho pneuservisu svieti oranžovo jak besné už štvrtý deň. Tri dni som strávil na internete a zistil, že zatiaľ čo iné automobilky produkujú vozidlá, kde je možné vždy nejakým spôsobom systém TPMS buď zresetovať alebo donútiť na naučenie sa nových senzorov, tak u Suzuki je to inak, asi v neprospech peňaženky zákazníka. Zaujímalo by ma ako to teda dopadlo , lebo ja som sa musel objednať do servisu Suzuki, kde sa tvárili, že tento problém je im známy a vyskytuje sa len pri výmene na letné originálne gumy, teda, že TPMS sa zakusne a nie je možné ho vôbec prebudiť, takže na diagnostiku a uvidíme ako povedal slepý.....
    QUOTE]

Ahoj,
    takže k uvedenému problému, ktorý sa javí pre "odborníkov" (v autorizovaných a iných servisoch ) ako neriešiteľný, existuje jednoduché riešenie.

Po prezutí na letné pneu (teda s originál TPMS) je potrebné:
    1. pri vypnutom zapaľovaní odpojiť jeden kábel z autobatérie
    2. počkať cca 2min. kým sa všetko povypína
    3. pripojiť kábel späť na autobatériu
    4. počkať cca 2min. kým sa všetko pozapína
    5. naštartovať a prejsť cca 10km - riadiaca jednotka načíta "nové" senzory automaticky

Bol som pri tom keď to robili na mojom aute v pneuservise, inak by som asi neuveril.... A spätne, keď si predstavím koľko času som strávil u "odborníkov" a autorizovaných chytrákov škoda reči. A pritom stačilo opojiť jeden káblik....

Skús a daj vedieť...

Lokalita
    Žiar nad Hronom
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 S-Cross 1,4T AT

Ahoj Mizu
    Logiku to ma uz som par krat riesil problem odpojenim baterky a sem tam to aj pomohlo cize by to teoreticky mohlo pomoct aj v tomto pripade
    Mna ale zaujima co urobi radio po odpojeni autobaterie aby si nieko nezavaril na pruser a nezakodoval radio
    Na tomto fore som asi pol roka a uz viac krat som si vsimol prosbu ludi ci im niekto nevie dat kod na radio lebo ked menili baterku sa im zakodovalo
    Na predchadzajucej Skode Roomster bolo v navode napisane ze pri odpojeni alebo vymene baterie treba najprv zapnut zapalovanie az potom radio nikdy nie najprv radio lebo sa zablokuje alebo bude pytat kod ale kod som aj tak nemal
    Vie niekto napisat ako to ma poriesene Suzuki pri odpojeni baterie?
    Priznam sa ze navod som cital cely ale toto si nejak nepamatam len mi bolo divne ze dost ludi tu pytalo kod na radio lebo udajne menili baterku a druhe divne mi bolo ze tu niekto len tak do placu hodi kod
    Ja mam gumy vymene ale este sa auto nepohlo ale zimne mi davali origo pri kupe auta tak dufam ze cez vikend nebudem musiet aj ja baterku odpajat

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal Puccky1 Zobraziť príspevok
    Vie niekto napisat ako to ma poriesene Suzuki pri odpojeni baterie?
    Asi záleží jaké Suzuki.
    Co vím, tak auta vyrobená v Maďarsku nemají zakódována rádia z výroby. Alespoň u mojí SX4 to tak je.
    Pokud máš obavy, můžeš si podle návodu (před odpojením baterie) nastavit svůj kód.

Moje Suzuki
    S-Cross 2014 1.6 benzín

[QUOTE=mizu;38605]
    Citácia Pôvodne odoslal sunris Zobraziť príspevok
    Ahojte, trochu neskoro, ale prispejem aj ja , dve zimy mi to blikalo do očí a hnevalo ma, že nevidím parkovacie senzory a iné údaje palubného počítača, tak som potom nechal vlepiť náhradné senzory do vnútra zimných kolies a minulú jeseň som teda vymenil. Žiaden problém s TPMS som nezaznamenal, okrem sporadického bliknutia kontrolky vyfučanej gumy, ale za celú zimu som nikde ďaleko nešiel a ani som sa nedopracoval k detailnej kontrole tlaku ....
    Takže nasledovala jarná výmena na letné originály a TPMS napriek ubezpečeniam seriózneho pneuservisu svieti oranžovo jak besné už štvrtý deň. Tri dni som strávil na internete a zistil, že zatiaľ čo iné automobilky produkujú vozidlá, kde je možné vždy nejakým spôsobom systém TPMS buď zresetovať alebo donútiť na naučenie sa nových senzorov, tak u Suzuki je to inak, asi v neprospech peňaženky zákazníka. Zaujímalo by ma ako to teda dopadlo , lebo ja som sa musel objednať do servisu Suzuki, kde sa tvárili, že tento problém je im známy a vyskytuje sa len pri výmene na letné originálne gumy, teda, že TPMS sa zakusne a nie je možné ho vôbec prebudiť, takže na diagnostiku a uvidíme ako povedal slepý.....
    QUOTE]

Ahoj,
    takže k uvedenému problému, ktorý sa javí pre "odborníkov" (v autorizovaných a iných servisoch ) ako neriešiteľný, existuje jednoduché riešenie.

Po prezutí na letné pneu (teda s originál TPMS) je potrebné:
    1. pri vypnutom zapaľovaní odpojiť jeden kábel z autobatérie
    2. počkať cca 2min. kým sa všetko povypína
    3. pripojiť kábel späť na autobatériu
    4. počkať cca 2min. kým sa všetko pozapína
    5. naštartovať a prejsť cca 10km - riadiaca jednotka načíta "nové" senzory automaticky

Bol som pri tom keď to robili na mojom aute v pneuservise, inak by som asi neuveril.... A spätne, keď si predstavím koľko času som strávil u "odborníkov" a autorizovaných chytrákov škoda reči. A pritom stačilo opojiť jeden káblik....

Skús a daj vedieť...
    Tak som dnes skúsil .... srdečná vďaka, ani neviem ako vyjadriť ten obrovský rozdiel medzi "odbornosťou a ochotou" pneuservisu a autoservisu a Tvojou jednoduchou radou, ešte raz ďakujem, hneď mi je to auto milšie . Inak je to taká dobrá metóda starých otcov (vypni /zapni rozbehne sa), ale nikde o nej ani chýru ani slychu
    A pre poriadok :
    - ráno cca 8:00 na parkovisku v práci som odpojil plusový kábel od batérie a nechal tak
    - poobede o 15:00 som ho pripojil, počkal asi 3 minúty a odfrčal domov, oranžové TPMS sa stratilo asi po 3 km a keďže som samozrejme viac postával ako išiel, tak časovo to bolo asi po 5 minútach od naštartovania
    - nie som si istý, či teraz sedia pozície snímačov s vyobrazením na displeji, ale to ma absolútne netrápi, ak systém upozorní na prudký pokles tlaku, aj tak treba zastaviť a skontrolovať všetko.

Takže ešte raz ďakujem, ahoj !
    P.S. Rádio funguje normálne.
    Naposledy upravil sunris; 12-04-2018 o 16:16

Moje Suzuki
    Suzuki SX 4 1,5 GLX (2008), Suzuki VITARA 1,6 4WD Elegance (2015)

OK, super. Dúfam že to pomôže aj ostatným...

Strana 6 z 6 PrváPrvá ... 456

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •