Strana 4 z 8 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 79

Téma: klaksón

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: klaksón

Ty troubíš jak v Itálii. To já jsem za 4 roky použil klakson asi jen 2x.
    Nemám Vitaru a tak moje rada bude v teoretické rovině.
    Musíš zjistit parametry původního relé a pojistky stávajícího klaksonu. Pojistka by měla být v boxu pod volantem na levém podběhu. Měla by to být pojistka č. 17 (15 A). Kde je relé ale netuším (buď u pojistek v kabině nebo v motorovém prostoru.
    Tvůj vybraný klakson má odběr 12 A a tak by původní jištění a relé mělo postačovat. I když je to na hranici. Pak by stačilo vyměnit původní klakson za nový. Přivodní kabely nového klaksonu můžeš připájet ke stávajícímu vedení (odstřihneš konektory) nebo ze starého klaksonu odstřihni konektor a připájej ho na kabely od nového klaksonu. Asi se bude jednat jen o jeden drát, protože klakson si mínusový pól bere z karoserie ze svého mechanického připevnění (nejsem si ale jistý).
    Pokud zjistíš, že stávající jištění klaksonu je třeba jen 10 A, tak tě nemine výměna pojistky a relé (které je součástí dodávky nového klaksonu).
    Jinak doufej, že se ti ozve někdo, kdo to už měnil a poradí přesně.
    Výměnou klaksonu nepřijdeš o záruku (přijdeš jen o záruku na klakson) ale nesmíš během výměny něco zkratovat a odpálit tak něco jiného. V tom případě máš smůlu pokud na to během reklamace přijdou. Raději před výměnou odpoj akumulátor.
    Naposledy upravil Mite; 17-06-2018 o 20:05

Lokalita
    Poprad
    Moje Suzuki
    Vitara S 2017, 1.4 Boosterjet A/T, 4WD, Red + Black (roof)

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Ty troubíš jak v Itálii. To já jsem za 4 roky použil klakson asi jen 2x.
    Nemám Vitaru a tak moje rada bude v teoretické rovině.
    Musíš zjistit parametry původního relé a pojistky stávajícího klaksonu. Pojistka by měla být v boxu pod volantem na levém podběhu. Měla by to být pojistka č. 17 (15 A). Kde je relé ale netuším (buď u pojistek v kabině nebo v motorovém prostoru.
    Tvůj vybraný klakson má odběr 12 A a tak by původní jištění a relé mělo postačovat. I když je to na hranici. Pak by stačilo vyměnit původní klakson za nový. Přivodní kabely nového klaksonu můžeš připájet ke stávajícímu vedení (odstřihneš konektory) nebo ze starého klaksonu odstřihni konektor a připájej ho na kabely od nového klaksonu. Asi se bude jednat jen o jeden drát, protože klakson si mínusový pól bere z karoserie ze svého mechanického připevnění (nejsem si ale jistý).
    Pokud zjistíš, že stávající jištění klaksonu je třeba jen 10 A, tak tě nemine výměna pojistky a relé (které je součástí dodávky nového klaksonu).
    Jinak doufej, že se ti ozve někdo, kdo to už měnil a poradí přesně.
    Výměnou klaksonu nepřijdeš o záruku (přijdeš jen o záruku na klakson) ale nesmíš během výměny něco zkratovat a odpálit tak něco jiného. V tom případě máš smůlu pokud na to během reklamace přijdou. Raději před výměnou odpoj akumulátor.
    Ok ďakujem, pozeral som dnes poistku, má 15A ( usudzujem ze ju nebude potrebné vymeniť )
    Relé by sa malo nachádzať v motorovom priestore ( pozeral som manuál, ale podľa neho neviem určiť, ktoré relé, je práve na klaksón... ) to relé ktoré je v balení klaksónu je také, že len vymením kus za kus ( plug and play ) s tým co je v aute, alebo musim naň robit zvlášť kabeláž ?

Ohľadom ukostrenia klaksonu, pravdepodobne pises spravne, lebo co som pozeral na YT ako to má SX4 (2017 swift má ten istý klakson), tak z kábla ide len + a - pripajal iba o upevnovaciu skrutku, tým pádom možno nebudem musieť odstrihnúť origo konektor...
    Najhoršie bude demontovať prednú mriežku alebo nárazník...

Ešte raz ďakujem...

*Bohužiaľ musím jazdiť „na itala“ pretože čo starajú ľudia na tých cestách je neskutočné... Ešte k tomu začala cyklo sezóna a na zahnanie cyklistu ku krajnici treba, silnú trúbu a plnú nádobku do ostrekovačov....
    Naposledy upravil mišo; 18-06-2018 o 10:22

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Pokud je pojistka 15 A, tak bych relé neměnil a jenom přehodil klakson. Jinak relé můžeš vyměnit za předpokladu, že bude mít stejné rozměry a rozmístění kontaktů.
    Jo a na cyklisty raději netroubím. Nechci aby se lekli a spadli mi pod kola. To raději vytočím motor.

Lokalita
    Poprad
    Moje Suzuki

Pokud je pojistka 15 A, tak bych relé neměnil a jenom přehodil klakson. Jinak relé můžeš vyměnit za předpokladu, že bude mít stejné rozměry a rozmístění kontaktů.
    Jo a na cyklisty raději netroubím. Nechci aby se lekli a spadli mi pod kola. To raději vytočím motor.
    Fajn, keď to budem meniť pokusim sa spravit fotodokumentaciu, pripadne nejaký malý návod, pre ľudí čo to budú chcieť vymeniť...
    Ďakujem

Ja, s A/T prevodovkou motor len tak nevytočím...

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal mišo Zobraziť príspevok
    Ja, s A/T prevodovkou motor len tak nevytočím...
    Aha, to mi hned nedocvaklo.

Lokalita
    Žiar nad Hronom
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 S-Cross 1,4T AT

Automat sa akoze neda vytocit???
    Slapnem na podlahu a hned mam aj 6000 otacok a o dve rychlosti aj podradene
    Ak nechces prudko zrychlit tak staci jemne tuknut do radiacej paky a mas tam N a mozes vytacat motor aj do nemlatom pokial nevyskoci von
    Ale nechajme off topic podme k trube

Ja som tiez menil na S Crosse tu ubohu chraplavku za slimaka
    V podsate som nerobil nic len vymenil kus za kus teda robil mi to synovec a viem ze na origo trube odflexoval koncovku ci co lebo nepasovala nieco na novu neviem nebol som pri tom
    Chcel som dat dva slimaky nizky a vysoky ton ale na povodne miesto sa zmestil len jeden a nechel som to komplikovat tak druhy som ja namontoval na motorku kedze aj na nu dali japonci velmi ubohu trubu
    Menit rele alebo poistku ma ani nenapadlo ale zatial to funguje niekolko mesiacov tak snad sa nic neudeje.

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku

Lokalita
    Poprad
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Puccky1 Zobraziť príspevok
    Automat sa akoze neda vytocit???
    Slapnem na podlahu a hned mam aj 6000 otacok a o dve rychlosti aj podradene
    Ak nechces prudko zrychlit tak staci jemne tuknut do radiacej paky a mas tam N a mozes vytacat motor aj do nemlatom pokial nevyskoci von
    Ale nechajme off topic podme k trube

Ja som tiez menil na S Crosse tu ubohu chraplavku za slimaka
    V podsate som nerobil nic len vymenil kus za kus teda robil mi to synovec a viem ze na origo trube odflexoval koncovku ci co lebo nepasovala nieco na novu neviem nebol som pri tom
    Chcel som dat dva slimaky nizky a vysoky ton ale na povodne miesto sa zmestil len jeden a nechel som to komplikovat tak druhy som ja namontoval na motorku kedze aj na nu dali japonci velmi ubohu trubu
    Menit rele alebo poistku ma ani nenapadlo ale zatial to funguje niekolko mesiacov tak snad sa nic neudeje.

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
    Nesprávne som to napísal, motor sa s automatom vytočiť dá lenže, preraďovať do N - ka za jazdy, radšej skúšať nebudem a keď zadupnem podlahu tak mi auto začne zrýchľovať, to sa nie vždy dá, ak ide pred tebou cyklista ( tu sme preberali tento konkrétny príklad ) nechceš ho zraziť keď ide po strede cesty...

Späť k téme... Na aute predtým som mal jednotón ( ako máš teraz ty ) takže rád by som tam spravil oba už keď to idem rozoberať, dúfam že mne sa tam zmestia inak ich budem musieť umiestniť inde
    Vyberal som to najlepšie/najsilnejšie čo sa dá zohnať na približne 12 V/A, tak snáď budú dobre slúžiť...
    Naposledy upravil mišo; 18-06-2018 o 19:39

Lokalita
    Poprad
    Moje Suzuki

Ešte jdna otázka, pri inštalácii budem postupovať odstránením toho plastu... Viď. Foto
    Ako mám vybrať tie okrúhle krytky ?
    Skúšal som prstom, no prislo mi to silne... Nechcem sa do toho poriadne oprieť aby som niečo nezlomil

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Slabým plochým šroubovákem podebereš ten kulatý střed a povytáhneš ho. Celá příchytka se tak uvolní a jako celek jí vyndáš ven. Opětovné zacvaknutí je opačným způsobem.

Lokalita
    Poprad
    Moje Suzuki

Slabým plochým šroubovákem podebereš ten kulatý střed a povytáhneš ho. Celá příchytka se tak uvolní a jako celek jí vyndáš ven. Opětovné zacvaknutí je opačným způsobem.
    Ďakujem...

Strana 4 z 8 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •