Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 37

Téma: Aké pneu pre Vitaru -rozmer, značka?

Moje Suzuki
    Opel Vectra 2.5, Suzuki Swift, Volvo XC90 2.4 AWD, Škoda Superb 2.0 DSG 103kW

Predvolené Aké pneu pre Vitaru -rozmer, značka?

Myslím, že má zmysel dať novú tému ohľadom obutia Vitary. Na aute, ktoré som objednal sú pneu R17 215/55,
    môžu mi ich vymeniť za R16 215/60, ísť do 16tok? Pozeral som rozdiel pneu, je cca 40- 50 euro/kus. Autom budem jazdiť
    prevažne v meste, tak vyhráva komfort nad stabilitou (myslím R 17tky).
    Zimné pneu chcem Dunlop 3d, mal som ich predtým, sú makšie a rýchlejšie sa derú, ale v snehu sú perfektné.
    Auto bude 4x4.
    Ešte jedna otázka, v prípade nehody ked nebudú snímače tlaku v pneumatikách, je to problém (ohľadom havarijnej poistky).

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Aké pneu pre Vitaru -rozmer, značka?

Citácia Pôvodne odoslal janoorech Zobraziť príspevok
    Autom budem jazdiť
    Za komfortnější bych naopak považoval menší průměr disku a větší boční profil. Takž u mě by vyhrály R16 215/60.

Lokalita
    kedy ako
    Moje Suzuki
    burgman, Swift Sport, Vitara 4WD, + úplne iné autá

Viezol som sa na 17" a citeľne menej poskakuje Vitara na 16", napr. pri prejazde železničného priecestia.

Moje Suzuki
    Suzuki SX 4 1,5 GLX (2008), Suzuki VITARA 1,6 4WD Elegance (2015)

Citácia Pôvodne odoslal janoorech Zobraziť príspevok
    Myslím, že má zmysel dať novú tému ohľadom obutia Vitary. Na aute, ktoré som objednal sú pneu R17 215/55,
    môžu mi ich vymeniť za R16 215/60, ísť do 16tok? Pozeral som rozdiel pneu, je cca 40- 50 euro/kus. Autom budem jazdiť
    Zimné pneu chcem Dunlop 3d, mal som ich predtým, sú makšie a rýchlejšie sa derú, ale v snehu sú perfektné.
    Auto bude 4x4.
    Ešte jedna otázka, v prípade nehody ked nebudú snímače tlaku v pneumatikách, je to problém (ohľadom havarijnej poistky).
    Budeš kupovať aj disky na zimu alebo len meniť pneumatiky?
    Ja mám Vitaru na 17tkach a momentálne riešim zimné obutie. Chcem kupovať druhú sadu alu diskov a zimné pneumatiky 16tky. Podľa mňa ten rozdiel v jazde nie je až taký markantný. Tiež jazdím prevažne mesto.
    Takže leto 17, zima 16.

Čo sa týka tej havarijnej poistky osobne si nemyslím že by mal byť problém keď nebudeš mať pneumatiky so snímačom tlaku. Keď som uzatváral poistku tak sa do návrhu zmluvy neuvádzali údaje o snímačoch. Nebolo tam bonus za to že ich mám a tým pádom by mala byť "nižšia pravdepodobnosť vzniku nehody"(spôsobenej pneumatikou)

Moje Suzuki
    Opel Vectra 2.5, Suzuki Swift, Volvo XC90 2.4 AWD, Škoda Superb 2.0 DSG 103kW

chcem 16tky, uvažujem však si zober 17tky aj s pneu a ty mi kupis 16tky s pneu Dunlop .
    Ale ešte si to premyslim.

Lokalita
    Liptovský Mikuláš
    Moje Suzuki
    VITARA 1,6 benzín 2WD

Čo sa týka tých senzorov tlaku a havarijnej poistky, tak môj osobný názor je, že poisťovňa po tom pôjde aby sa vyhla plneniu poistného. Nakoniec všetky nové autá tento je...tý systém podľa nariadenia EU musia mať. Ja som v pneuservise kúpil tieto TPMS senzory po 50 Eur / kus a fungujú perfektne (v suzuki my ich ponúkli za 94 Eur / kus a tvárili sa, že tam môžu byť len tie originál - BLBOSŤ ! )
    Inak ja mám na zimu kolesá R 16 a naozaj je to oproti 17-tkam rozdiel. Auto žehlí nerovnosti oveľa lepšie. Obuté mám na zimu MATADOR SIBIR SNOW 215/60, R 16 a zatiaľ v pohode a to som vďaka počasiu skúsil aj sneh a ľad.

Lokalita
    Skalica
    Moje Suzuki
    Suzuki Vitara 1,6 VVT Premium Allgrip

Čo sa týka TMPS - ak budú kolesá bez snímačov, nebude fungovať počítač, bude svietiť oranžovo, blikať. Skrátka nebude sa mu to páčiť.
    Takže senzory budú musieť byť.

Lokalita
    Hubová (RK)
    Moje Suzuki
    Vitara 1.6 VVT 4WD 5MT Premium Red/Black

počítač bude fungovať a stále funguje... jazdím už druhý mesiac bez nich... na tom palubáku sa akurát nezobrazuje aktuálna spotreba, čo je údaj na dve veci a prepnúť ostatné veci, ktoré sú ti tiež na nič, si vieš... ostatné dôležité veci akú sú hodiny, teplota a km sú zobrazené... pár dní jazdenia a ani si nebudeš uvedomovať, že ten palubák má byť biely a nie oranžový...
    Vitara 1.6 VVT 4WD 5MT Premium Red/Black

Lokalita
    Kosice
    Moje Suzuki
    Vitara, 1,6 Premium, Allgrip

Lightbulb Re: Aké pneu pre Vitaru -rozmer, značka?

Zdravim. Ja som objednal Vitaru z madarska. Model Premium, benzin 4x4. Mam ties problem s pneu na zimu a trochu aj s peniazmi tak som to vyriesil takto: V predstihu kupim Michelin Crossclimate a pri prevzati auta si ich dam prezut za povodne Conti ktore snad predam (najde sa kupec? ) . Rozhodol som sa tak po zvazeni viacerych okolnosti:
    • letnozimne su lepsie aj v terene ako iba letne
    • nemusim skladovat sadu pneu v pivnici
    • sneh uz poriadne ani nie je na ceste
    • usetrim za vyvazenie a prezuvanie

tie ventilky, disky a pneu zimne nie su najlacnejsie

• usetrim si pravidelne vyberanie pneu z pivnice do kufra auta (fakt ma to nebavi a zaberie to cas a namahu

Po vstupnej investicii ratam ze budem mat 3-4 roky klud a predsa v zime je to 4x4 co by malo vyriesit vela problemov

Lokalita
    Skalica
    Moje Suzuki
    Suzuki Vitara 1,6 VVT Premium Allgrip

chcem sa len spýtať na koľko € vyjde Premium v HU?
    Ďakujem

Citácia Pôvodne odoslal markusaurelius Zobraziť príspevok
    Zdravim. Ja som objednal Vitaru z madarska. Model Premium, benzin 4x4. Mam ties problem s pneu na zimu a trochu aj s peniazmi tak som to vyriesil takto: V predstihu kupim Michelin Crossclimate a pri prevzati auta si ich dam prezut za povodne Conti ktore snad predam (najde sa kupec? ) . Rozhodol som sa tak po zvazeni viacerych okolnosti:
    • letnozimne su lepsie aj v terene ako iba letne
    • nemusim skladovat sadu pneu v pivnici
    • sneh uz poriadne ani nie je na ceste
    • usetrim za vyvazenie a prezuvanie

tie ventilky, disky a pneu zimne nie su najlacnejsie

• usetrim si pravidelne vyberanie pneu z pivnice do kufra auta (fakt ma to nebavi a zaberie to cas a namahu

Po vstupnej investicii ratam ze budem mat 3-4 roky klud a predsa v zime je to 4x4 co by malo vyriesit vela problemov

Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •