Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 37

Téma: Aké pneu pre Vitaru -rozmer, značka?

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Aké pneu pre Vitaru -rozmer, značka?

Citácia Pôvodne odoslal mathiassy Zobraziť príspevok
    Pani mozem alebo nemozem ich kupit
    Koupit je můžeš, ale nejezdil bych na nich.
    Proč sis vybral tak blbý ET? 14 mm vysunutí kola ven je už dost a asi bys provokoval orgány. Proč si nekoupíš ty samé s ET 47? - http://www.alukola.com/eshop/64711-lugano
    Rozdíl 3 mm nikdo nepozná a navíc rozměry disku nemáš napsaný v malém techničáku. A až pojedeš na STK, tak tam dáš zimní gumy.
    Šíře disku je sice větší, ale pro tvoje pneu šířky 215 je šířka disku 7 až 7,5 z technického hlediska nejideálnější - https://www.pneuleader.cz/poradenstv...u-a-pneumatiky
    Jestli je to ale nejideálnější z hlediska legislativy, tak to je už tvoje riziko a tvoje odpovědnost.

2. Predvolené Re: Aké pneu pre Vitaru -rozmer, značka?

Chlapi, keby ste poznali niekoho kto maka v Continentale v PU ,tak by ste mali co sa tyka pneu vystarane. 215/60R16 99H TL XL MP92 Sibir Snow po36,98eur, 215/60R16 99H TL XL Polaris3 po 40,64 eur a 215/60R16 99H TL XL ContiWinterContact TS830 P po 49,76 eur pre zamestnancov zavodu, jediny problem, ze maju na ne narok len raz za dva roky. Vela ich tuto akciu nevyuziva. No nekup to

Lokalita
    Snina
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 DDiS Elegance Tyrkys

Ahojte, ja som kupoval tieto http://www.miral.sk/hlinikove-disky/...brock-rc26-tm/
    ET tam je 35, veľmi sa mi páčia ako sadli na vitaru. Troška ju to vizualne rozšírilo, zadné kolesa su zarovno s blatnikom, a predné taktiež, nič nevytŕča, a auto dostalo lepšiu stabilitu v zákrute.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Vladis Zobraziť príspevok
    auto dostalo lepšiu stabilitu v zákrute.
    To je tvůj pocit.
    Spíš bych řekl, že jsi zhoršil jízdní vlastnosti, protože jsi změnil homologovanou konstrukci auta. Byl jsi na geometrii? Tím, že jsi zvětšil rozchod kol, změnil se ti i odklon kol a v zatáčkách se to auto může chovat jinak, než navrhl konstruktér. Navíc se ti můžou nestandardně sjíždět pneumatiky. Zvětšil jsi sílu na páce a tak ti budou víc trpět ramena, tlumiče, pružiny...ale pokud je pro tebe prvořadý vzhled, tak tenhle můj příspěvek ignoruj.
    Třeba taky maluju čerta na zeď a nějaký konstruktér tohle moje plkání vyvrátí.

Lokalita
    Snina
    Moje Suzuki

Na svojej octavii 2 fl, som mal 2cm podložky, auto samozrejme bolo na geometrii, na oktafke som ich mal vyše 5 rokov,najazdenych cca 140 000 km, a v servise original aj u kamarata v dielni sa mi potvrdilo že žiaden diel netrpí tak aby som ho musel meniť, a to vravím 5 rokov. Samozrejme že akceptujem aj tvoj názor, a možno je Suzuki v niečom ina, možno sa opotrebuje, ale na akždej stránke kde som disky pozeral tak podľa vozidla mi disky takéto vyskočili, a riešil som to aj s origo predajcom v Suzuki, a povedal že kludne ich možem mať obute. Je to podla mna vec nazoru.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	20160422_103917.jpg‎ 
Zobrazení:	163 
Veľkosť:	97,2 KB 
ID:	8712   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	20160422_103909.jpg‎ 
Zobrazení:	171 
Veľkosť:	97,0 KB 
ID:	8711  
    Naposledy upravil Vladis; 22-04-2016 o 11:04

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Jasně že to je věc názoru. A pokud to máš podložené zkušeností, tak o tom není sporu.
    Jen s jedním trochu nesouhlasím. Prodejce (a třeba i samotný prodejce Suzuki) má jedinou starost - prodat a je jedno komu a co. A i ten servis bude rád, když se k němu budeš každý rok vracet na výměnu tlumičů.
    Když jsem si kupoval novou SX4 a odjížděl jsem s ní z autosalonu, tak mi prodejce ani nezkontroloval jestli mám řidičský průkaz. To je bomba, co? Je jim úplně jedno jestli ho budu užívat protiprávně a proti zákonům, hlavně že prodali auto. Nic jiného je nezajímá. A tak je to se vším, i s těmi disky. Všichni ti řeknou, že je to v pohodě, že si je máš koupit. Ale odpovědnost a důsledky budou jen na tobě !
    V souvislosti s tím si nedovedu představit, že by mi někdo prodal třeba zbraň bez zbrojního průkazu.

Lokalita
    Snina
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Jasně že to je věc názoru. A pokud to máš podložené zkušeností, tak o tom není sporu.
    Jen s jedním trochu nesouhlasím. Prodejce (a třeba i samotný prodejce Suzuki) má jedinou starost - prodat a je jedno komu a co. A i ten servis bude rád, když se k němu budeš každý rok vracet na výměnu tlumičů.
    Když jsem si kupoval novou SX4 a odjížděl jsem s ní z autosalonu, tak mi prodejce ani nezkontroloval jestli mám řidičský průkaz. To je bomba, co? Je jim úplně jedno jestli ho budu užívat protiprávně a proti zákonům, hlavně že prodali auto. Nic jiného je nezajímá. A tak je to se vším, i s těmi disky. Všichni ti řeknou, že je to v pohodě, že si je máš koupit. Ale odpovědnost a důsledky budou jen na tobě !
    V souvislosti s tím si nedovedu představit, že by mi někdo prodal třeba zbraň bez zbrojního průkazu.
    stym vodickym preukazom maš pravdu ani odomna nic take nevyzadovali

Moje Suzuki
    Vitara 1,6 VVT 2WD AT Galactic Grey

Pozerám sa po diskoch na zimné pneu, dostal som k autu 17 palcové a plecháče sa na ten rozmer nerobia. Podarilo sa mi však nájsť hliníkový disk presne na Vitaru - podľa techničáku.

Je to OXXO Decimus, číslo produktu RG17-651750-T3-07 parametre sú:6,5x17 5x114,3 ET50, 60,1mm

Na väčšine diskov nesedí ETčko alebo stredová diera, tento je parametricky zhodný. Cenovo je okolo 115€ za kus, čo je aj úspora oproti Suzuki originálu, najlacnejšiemu za 150€ kus. (pri 4 diskoch 140€ úspora, akurát na piaty disk + senzor, ako rezerva )

Keď som tie disky pozeral pár mesiacov dozadu tak som nenašiel žiaden plne zhodný, tak ma napadlo že Vám dám vedieť, možno sa tiež niekomu zíde.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Ak vynecháš z filtra stredovú dieru, ktorá je potom riešená plastovými krúžkami, nájdeš ich viac:
    https://www.heureka.cz/?h[fraze]=6,5x17%205x114,3%20ET50

Ja som riešil zimné gumy na 16", je to mäkšie, nie sú tak citiť zimné hrby
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Leon89 Zobraziť príspevok
    Pozerám sa po diskoch na zimné pneu, dostal som k autu 17 palcové a plecháče sa na ten rozmer nerobia.
    https://plechova-kola.heureka.cz/kfz...-5x114_3-et50/

Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •