Strana 1 z 15 12311 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 142

Téma: výmena oleja

Lokalita
    Hlohovec
    Moje Suzuki
    Suzuki Vitara, 1.6 Benzín, all grip, Premium, silky silver

Predvolené výmena oleja

Zdravím, menil už niekto olej prvýkrát po 1000 - 2000 km? Je dokázané, že rozvodová reťaz natrúsi mikročastice do oleja počas prvých "x" kilometrov. A tiež odporučil mi to jeden pán v servise. Aké máte s tým skúsenosti?

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Vitara, 1.6 Benzin

Predvolené Re: výmena oleja

Servisna knizka hovori o prvej vymene po 15k km. Ani so tam nenasiel odporucanie, ze treba menit skorej.
    Ja som to vsak dal spravit pri 5000km. Stalo to 80E

Dancul tema vymeny oleja po par uvodnych km tu uz je takze si nemusel zakladat novu temu. Ale vymenou oleja po cca 1000 az 5000 km nemozes nic pokazit. Autu tym mozes len a len pomoct.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Hlohovec
    Moje Suzuki
    Suzuki Vitara, 1.6 Benzín, all grip, Premium, silky silver

Sorry ale v sekcii Suzuki Vitara 2015 nebola taka tema, a chcel som počuť nazory od užívateľov Vitary, našiel som len staršie príspevky iných modelov.

Citácia Pôvodne odoslal Maňo Zobraziť príspevok
    Dancul tema vymeny oleja po par uvodnych km tu uz je takze si nemusel zakladat novu temu. Ale vymenou oleja po cca 1000 az 5000 km nemozes nic pokazit. Autu tym mozes len a len pomoct.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Vitara premium 2WD (Natural 95)

kupoval niekto olej v madarsku? (32-42€), na SK zrejme neposielaju (madarcinu neovladam)
    u nas klasika +100% zdieranie...

http://www.suzuki-alkatreszek.hu/ind...oduct&ref=1238
    http://bolthely.hu/suzukialkatreszek...90-047_4_Liter
    http://www.olajdokk.hu/webshop/detai...w-20/?vmcchk=1

Moje Suzuki
    SX4 - 1.6 NaviPlus 2WD

cauko, z toho prveho linku (je to po novom suzu-parts) som objednaval mnoho veci.
    Vzdy mi odpovedal nejaky pan Janos, anglictinu vedel poslabsie, ale rozumel.
    Pri dalsich obj. som poprosil niekoho aby mi to prelozil do HU, co som chcel poslat, aj potom odpoved, iste niekoho v okoli najdes, pripadne ti pomoze G-translator, urcite sa z toho vysomaria.

Netusim odkial si, ja som si ale vzdy nechal poslat balik do najblizsej madarskej dediny a zasiel si po to, pri BA je najblizsie Rajka. Ukazes obciansky, zaplatis kartou a odchadzas, bez problemov.
    Myslim, ze nieje problem sa dohodnut aj na dodanie na konkretne miesto v SR, no rataj s pomerne vysokym poplatkom za dopravu, ako vsetky zahranicne eshopy..

Bral som spojler, sviecky, filtre, dosticky, ... vzdy vsetko prislo rychlo a v poriadku.
    Ak ti ide len o olej, urcite najdes mnoho lokalnych shopov za lepsi peniaz nez HU+Doprava, napr. Damo slovakia, olej posta a pod.

Edit:
    len tak narychlo som nasiel jednu 0w20, co tusim vitara aj s-cross bastia, normu si pozri, tipujem SL/SN, tento zrejme vyhovovat bude:
    https://obchod.damoslovakia.sk/total...-gf5-0w-20-1l/
    Aj tu, aj na inych suzuki forach chalani bezne la spokojne liali total..
    Naposledy upravil Maxell; 02-10-2015 o 10:12

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Vitara premium 2WD (Natural 95)

Ahoj, dakujem za podrobnu odpoved. Som z ba. Chcem si objednat ten isty olej ako je vo vitare (suzuki 0w20). Este sa opytam. Predajca ti poslal mail, ze to odoslal na postu a siel si tam o par dni po dobierku? Posta ta zrejme nevyzvala... Kolko to cele trvalo? dakujem. Dod

Citácia Pôvodne odoslal Maxell Zobraziť príspevok
    cauko, z toho prveho linku (je to po novom suzu-parts) som objednaval mnoho veci.
    Vzdy mi odpovedal nejaky pan Janos, anglictinu vedel poslabsie, ale rozumel.
    Pri dalsich obj. som poprosil niekoho aby mi to prelozil do HU, co som chcel poslat, aj potom odpoved, iste niekoho v okoli najdes, pripadne ti pomoze G-translator, urcite sa z toho vysomaria.

Netusim odkial si, ja som si ale vzdy nechal poslat balik do najblizsej madarskej dediny a zasiel si po to, pri BA je najblizsie Rajka. Ukazes obciansky, zaplatis kartou a odchadzas, bez problemov.
    Myslim, ze nieje problem sa dohodnut aj na dodanie na konkretne miesto v SR, no rataj s pomerne vysokym poplatkom za dopravu, ako vsetky zahranicne eshopy..

Bral som spojler, sviecky, filtre, dosticky, ... vzdy vsetko prislo rychlo a v poriadku.
    Ak ti ide len o olej, urcite najdes mnoho lokalnych shopov za lepsi peniaz nez HU+Doprava, napr. Damo slovakia, olej posta a pod.

Edit:
    len tak narychlo som nasiel jednu 0w20, co tusim vitara aj s-cross bastia, normu si pozri, tipujem SL/SN, tento zrejme vyhovovat bude:
    https://obchod.damoslovakia.sk/total...-gf5-0w-20-1l/
    Aj tu, aj na inych suzuki forach chalani bezne la spokojne liali total..

Moje Suzuki
    SX4 - 1.6 NaviPlus 2WD

Cauko, predajca to posle dobierkou, je to sluzba pri ktorej maju uvedeny pocet dni na dodanie, napr. 2.
    Predajca ti povie, ze to poslal dnes a bude to na poste povedzme v stredu.
    Tak sa tam vyberies vo stvrtok, alebo plan B), pokial si nedockavy, mozes poziadat znameho (hovoriaceho po ugrofinsky), aby tam par krat v stredu zavolal, ci to uz prislo
    V rajke su na to zvyknuti, plno slovakov si tam nechava posielat veci..

v mojom pripade to bolo tusim presne dva dni na dorucenie.

m

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Citácia Pôvodne odoslal dodo3d Zobraziť príspevok
    Ahoj, dakujem za podrobnu odpoved. Som z ba. Chcem si objednat ten isty olej ako je vo vitare (suzuki 0w20). Este sa opytam. Predajca ti poslal mail, ze to odoslal na postu a siel si tam o par dni po dobierku? Posta ta zrejme nevyzvala... Kolko to cele trvalo? dakujem. Dod
    Inak koľko stojí liter toho oleja "suzuki 0W20" ? Nemyslíš, že by ti stačil nejaký "obyčajný 0W20" olej od olejárskej firmy napr. Mobil, Castrol, Motul, Shell atď.? A nemusel by si to objednávať z bazmek-landu, ale kúpil by si to aj u nás v SR za normálnu cenu.

Lokalita
    kedy ako
    Moje Suzuki
    burgman, Swift Sport, Vitara 4WD, + úplne iné autá

V košickom Suzuki stoji 1lit balenie suzuki 0w20 okolo 12€. To má význam preto chodiť do maďarska?

Strana 1 z 15 12311 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •