Strana 15 z 16 PrváPrvá ... 513141516 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 141 až 150 z 153

Téma: výmena oleja

Predvolené Re: výmena oleja

ja tiez nikoho nepoznam vo by pridaval nieco do oleja.. podla mnasu to len marketingove tahy..

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Lokalita
    Žiar nad Hronom
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 S-Cross 1,4T AT

Som tu novy ale neda mi aby som troska neprilial aj ja oleja do ohna
    Ja osobne by som do oleja nikdy nic nepridal!!!
    Poznal som dvoch co nieco do oleja pridali neviem presne co to bolo ani aka znacka bolo to uz daaaavno ale malo to pomoct motoru a jeho chodu.
    Ano pomohlo mu to ale akurat tak na onen svet
    Ono skvalitnit olej znamena aj to ze ak sa nieco v motore usadilo tak ta speci prisada to pravdepodobne pusti a fajne zasere olej a casto krat to ten motor nevydrzi.
    Preto sa snazim vzdy davat do motora olej aky tam bol predtym samozrejme pokial viem aky tam bol.
    Co sa tyka servisov a vymeny oleja odsavanim popripadne niekomu ani nevymenili tak ja tiez nemam dobre skusenosti a co viem robim si sam.
    Ale to ze je olej cierny este nemusi hned znamenat ze bola zle prevedena vymena a ostalo vela stareho oleja v motore.
    Ten tam ostane tak ci tak nejake to percento.
    S ciernym olejom som mal aj ja problem a to som si ho menieval sam a nechapal som preco to tak je tykalo sa to motorky a ostatni co mali tu istu moto ale pouzivali iny olej tvrdili ze ked ho vypustaju maju ho takmer cisty.
    Moj olej znacky Motorex bol novy zeleny a ked som ho vzdy vypustal bol taky cierny ze hadam ani moj stary diesel nemal taky.
    Jeden mudry clovek mi to potom vysvetlil ze to ze oni maju skoro cisty olej znamena ze nie je az tak kvalitny ako moj lebo moj stale cisti motor dokonale a neusadza sa v motore bordel carbon atd. ale priebezne sa cisti a pri kazdej vymene to vsetko vytecie z olejom.
    Moj nazor je ze do noveho auta treba davat kvalitny olej a do stareho to co tam slo vzdy a ziadne ine prisady alebo zrazu kvalitnejsi olej lebo by mu to skor ublizilo ako pomohlo

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku

3. Predvolené Re: výmena oleja

Citácia Pôvodne odoslal cyros Zobraziť príspevok
    len pre porovnanie ceny, kontrola náplní a výmena predpisaneho oleja 5w30 po 15k km cena 104€ servis suzuki autoideal BA, vitara S
    Cau mohol by som sa Ta opytat ci olej si si priniesol alebo Ti tam dali ten ich a aky to bol typ?

Ahoj.
    Myslim, ze pri tej cene mu dali olej Ecstar 5w30 a cena po 15k km je primerana NR , NZ maju podobne ceny +-20e

Moje Suzuki
    VITARA S 1.4 boosterjet, 4x4 AT

Svoju prvú "záručnú" servisnú prehliadku mám za sebou. Kúpil som si olej CASTROL EDGE PROFESSIONAL TITANIUM FST A5 5W-30 - 4l(30 EUR) ,Olejový filter MANN FILTER W 67/2 (5 EUR). Pri motore 1.4 turbo je olejový filter z časti zapustený do olejovej vane, takže rukou (prstami) sa asi uvolniť nedá, tak treba mat špeciálny kľúč , alebo univerzálny ako ja napríklad https://www.hornbach.sk/shop/Kluc-na...2/artikel.html

Olej som vymenil o nejaký mesiac skôr, lebo sa mi v zime nechce hrabať v aute. Najazdené mám len 6000 km (jazdím len hobby) ale pôvodný olej bol pekne čierny, čo znamená, že kvalitne čistí motor, ja ale používam kde sa dá CASTROL.

Rozhodol som sa urobiť si servis sám, keďže nemám rád , keď sa mi v aute/motorke hrabe niekto neznámy, cudzí. Za mlada, čo bolo už dosť dávno, som si robil úplne všetky opravy sám (mal som CHRYSLER 180 GC), takže som mierne skúsený mechanik

Na českom fóre niekoho ešte zaujímal pôvodný olejový filter, tak prikladám fotky.
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	f1.jpg 
Zobrazení:	90 
Veľkosť:	54,7 KB 
ID:	9697Klikni pre väčší obrázok

Názov:	f2.jpg 
Zobrazení:	76 
Veľkosť:	65,7 KB 
ID:	9698Klikni pre väčší obrázok

Názov:	f3.jpg 
Zobrazení:	77 
Veľkosť:	60,6 KB 
ID:	9699

6. Predvolené Re: výmena oleja

Chcem aj pridať svoj názor do témy výmeny a viskozity motorového oleja . Mám vitaru s motorom M16, predpísaný olej 0W20. Po dlhšom pátraní po informáciách akú viskozitu použiť som sa rozhodol pre a možno budete prekvapení pre olej MOL DYNAMIC STAR FE 0W20 - API SN, ILASAC GF-5. A čo ma presvedčilo?. Tento olej podľaklasifikácie API, ISAC patrí medzi kvalitu. Podobne sú na tom oleje napr. VALVOLINE SYNPOWER FE 0W-20 - ACEA A1, API SN, ILASAC GF-5, MOBIL 1 ESP x2 0W-20 - ACEA A1, API SN, MOBIL 1 ADVANCED FUEL ECONOMY 0W-20 1L - API SN, ILSAC GF-5. ECSTAR 0W-20 API SN, ACEA zrejme A1. Ine oleje s touto výkonovou špecifikáciou som nenašiel.Použiť olej API SL,SM ILSAC GF-2,GF-3 pri viskozite 0W-20, 0W30 alebo hlavne 5W-30 je „cesta späť“ aj keď to motoru určite neuškodí. Tieto oleje sú pozadu čo sa týka výkonových špecifikácii možno okrem CastrolMagnatec Stop-Start A5 5W-30.
    Prečo použijem viskozitu 0w-20? 1, Najviac sa opotrebuje motor pri studených štartoch v zime,pri oveľa nižších teplotách.So studeným motoromsa totiž výrazne zvyšuje opotrebenie motora lebo motor pracuje chvíľu bez oleja!. Použitým oleja 0W dosiahneme, že motor bude pracovať bez oleja oveľakratšiu dobu ako s olejom 5W! A prečo letné číslo20? Toto číslo určuje že si olej zachová viskozitu pri teplote 150stupňovCelzia pritom pracovná teplota oleja v motori je 80 - 110°C takže je tam dosť veľká rezerva aby došlo k rednutiu oleja a možnému trhaniu mazacieho filmu. Oleje 0W20 majú vyššiu výkonovú špecifikáciu ako oleje 0W30, 5W30. Na jednej strane použitým oleja 0W30, 5W30 zvyšujete viskozitu lebo sa bojíte trhaniu mazacieho filmu ale zároveň znižujete výkonovú špecifikáciu motorového oleja pre vaše auto

Lokalita
    Pardubice
    Moje Suzuki
    GV XL7 2.0 HDi 16ti ventil RHW, nová Vitara 1,6 benzín, 2WD, Elegance

Delapucci:
    vypadá, opakuji, vypadá to jako věrohodný rozbor. Závěry jsou snadno uvěřitelné a přesvědčivé. Asi, jako toto: člověk má oči a uši, pes má oči a uši, z toho vyplývá, že člověk je pes.
    Naposledy upravil Mirekdoda; 04-02-2019 o 21:40

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal Delapucci Zobraziť príspevok
    So studeným motoromsa totiž výrazne zvyšuje opotrebenie motora lebo motor pracuje chvíľu bez oleja!. Použitým oleja 0W dosiahneme, že motor bude pracovať bez oleja oveľakratšiu dobu ako s olejom 5W!
    Vykřičník na konci věty neznamená, že je to pravda.
    Co se stane s olejem 0W a 5W po vypnutí motoru? No ten 0W ochotněji a rychleji odteče z mazacích míst do olejové vany. Kdežto ten 5W zůstává ve větší míře v mazacích místech. Takže bez oleje motor chvíli pracuje pouze s olejem 0W.
    A proto má (a musí logicky mít) ten 0W lepší a rychlejší čerpatelnost, aby byl motor mazán stejně jako s tím 5W.
    Je to stejný jako vyměnit dřevěná netěsnící okna za těsnící plastová. Jenomže u těch plastových musíš větrat mikroventilací abys neměl doma plíseň. Prostě u těch suprčupr plasťáků musíš vytvořit a nasimulovat tu netěsnost starých, ale poctivých netěsnících dřevěných.
    Je potřeba vše domyslet do důsledků, používat hlavu a nedělat a neutrácet za kraviny, které nám nutí marketing.
    Někdo sedne na lep reklamě, jiný vytlouká klín klínem ...
    V Americe objevili Ameriku. Zamrzli jim větrný elektrárny a ty solární jsou pod sněhem.
    Ekologie je největší hrozba lidstva a nebude dlouho trvat a zajdem na ní - https://www.idnes.cz/zpravy/zahranic...ahranicni_luka
    Přesně jak píše Mirek - člověk je pes, protože má oči a uši.

P.S.
    Ještě mi vysvětli, jak je to myšleno s těmi tvými odkazy v příspěvku na jistý eshop s oleji.
    První příspěvek a už reklama? Nerad bych tě banoval a doufám, že se pletu. Snad mi to uspokojivě vysvětlíš.
    Naposledy upravil Mite; 04-02-2019 o 22:57

Lokalita
    Záhorí
    Moje Suzuki
    Swift 1.2 K12B ´16

O Ecstare sa nedá toho vela zistiť, jedine že túto spoločnosť založilo Suzuki v Japonsku r. 1985 a momentálne sa všetky lubrikanty tejto značky vyrábajú v Indii. Pôvodne vyvíjali oleje do suzu moto, atv, člnových motorov.
    Ja by som nelaboroval s olejmi, keď mením sám lejem Castrol 0w-40 alebo to dám do autorizáku.
    V menu si oil interval resetnete sami. Postup je určite v príručke od auta.

Lokalita
    PK
    Moje Suzuki
    Vitara S 1,4 6MT 4WD GALACTIC GREY/COSMIC BLACK PEARL METALLIC 01/16

Ahojte, chcem sa spytat či už niekto dával, prip. našiel alternativny oleja do 1,4 S (k14c), pretože original servis použiva ecstar 5w30 9000, na stranke ecstar odporučajú 5w30 9000 C2
    keď som hľadal podla servisnej knižky, tak uvadzané odporučané parametre sú API SM, A1-A5, o "C" čo je písaný ako pre diesel neni spomenutý nikde

http://suzuki.ewp.earlweb.net/en_GB/..._sx4_EFt8PnAYF

info: cena origo oleja v BA mikona, autoideal 18-19eur, v suzuki v Martine 15eur

Strana 15 z 16 PrváPrvá ... 513141516 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •