Strana 4 z 4 PrváPrvá ... 234
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 40

Téma: Ignis 4x4 - skúsenosti

Moje Suzuki
    Ignis 2WD

Predvolené Re: Ignis 4x4 - skúsenosti

plus 400 sk doklady...si ho aj omakal?

Moje Suzuki
    Ignis 2WD

teda 400e slov.doklady som myslel.

Tak za 2000 jewro ho zober, nie je o com. Aj keby si tam hned vymenil motor (samozrejme za 1,5ku, alebo este lepsie 1,6ku z SX4) tak to je super cena.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Nebudem ho brat, nasiel som nieco ine, taktiez z DE, za 4k aj s SK dokladmi, ma iba 140 tisic, tiez je v prakticky bezvadnom stave. Trochu sa mi na nom ale nepozdava, ze ma stresne okno, obavam sa zostarnutych tesneni a s tym suvisiacim zatekanim. Ma niekto skusenost ?

5. Predvolené Re: Ignis 4x4 - skúsenosti

Ozivim trosku tuto temu... do novembra minuleho roku som jazdil na IGNISE 4x4 1.3 VVT 69kW r. v 2006, ked isiel z domu, mal na tachometri 337 000 km... bol v bezchybnom stave. Pravidelne som ho servisoval po 15000 km. Za cely cas co som ho jazdil, s motorom neboli ziadne problemy, okrem sviecok a oleja sa nic nmenilo, doteraz ide tichucko ako novy, ziadne uniky oleja, ani spotreba oleja... nikdy nebolo potrebne dolievat olej, pred vymenou bol olej hodne nad riskou oznacujucu minimalnu hladinu oleja...
    Pocas celej prevadzky sa na aute menili len 1x stabilizatory (asi pri 200000km), predne tlmice a spojka pri 250000 km, katalyzator (za zanovny) pri 300000 km...najvaznejsia oprava bola vymena rozvodovky, teda sukolia v rozvodovke, nevydrzalo lozisko, rozpadla sa klietka a lozisko sa vysypalo do sukolia a zhoblovalo zuby... Nakolko nebolo mozne zohnat zanovnu na 1,3 ku (na 1,5 ky ich bolo niekolko, ale nepasuju..,) bol som nuteny ist do novych dielov, co bol drahy spas... cez 1000 eur... (samozrejme bezna spotreba, ako platnicky, celuste 2x, kotuce 2x, sviecky - kazdych 100000 km, pneu, baterka 1x a samozrejme uz spomenute vaznejsie opravy)

S IGNISOM som bol nadmieru spokojny, jazdil som na nom po celom Slovensku po cestach aj necestach, 4x4 som vyuzival tiez pravidelne... Servisak (a nielen on) vravel, ze nebyt stavu tachometra na displeji, tak neuveri, ze to auto ma tolko kilometrov, odhadoval by ho na 100000 km... v SUZUKI by si ho vraj mali vystavit a pozerat sa nan... Auto sluzi stale novemu majitelovi a je s nim nadmieru spokojny...

Lokalita
    Praha CZ

Kolikrát byl skutečně měněn za celou tuto dobu olej v zadním diferenciálu ?
    (servisy provádějí jen první výměnu po 15 000 km a potom už ne !!! )

Byl v rozvodovce (rozdělovací převodovce) pravidelně měněn olej v intervalech jako v převodovce ? Rozdělovací převodovka má samostatnou náplň a někdo to nemusí vědět !
    Naposledy upravil Beaumont; 02-03-2014 o 07:53
    "horský sokol"

7. Predvolené Re: Ignis 4x4 - skúsenosti

Olej v rozvodovke, prevodovke, aj v diferenciáli bol pravidelne menený, podľa servisného manuálu... Na toto som si dával pozor, dokonca som niekolko krát bol pri samotnej výmene... kolko krát neviem, ale urcite to nebolo len po 15000km

V Suzuki Prievidza (v servise - tam o autach aj nieco vedia, nie ako v predajni) som sa pytal akeho Ignisa maju s najvacsim najazdom. Vraj maju nejakeho s cca 220000 km a nic mu nie je, ale maju tam stareho Swifta 1.3 a ten ma cca 950000km a uz sa tesi na milion - ze este nemali Suzuki benzinovy motor, ktory by bol zniceny...dieslovych uz dost (len tie nie su japonske).
    Suzuki Ignis 1.3 GS 2007

9. Predvolené Re: Ignis 4x4 - skúsenosti

Zdravim Vas, som tu novy.Chcel by som sa opytat ohladne volby suzuki ignis 2005 cca bud 4x2 alebo 4x4. Je velky rozdiel medzi priechodnostou? Ake mate skusenosti. Hlavne v blatovom terene vo svahu alebo pri krizeni. Ajtak by tahali tie kolesa ktore maju najmensi odpor a presmykuju cize to je na dve veci nie? Lebo 4x4 verzii na bazaroch nieje az tak vela.
    Dakujem za odpoved

Lokalita
    Žiar nad Hronom
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 S-Cross 1,4T AT

Ignisa sice nemam ale ak si myslis ze budes casto chodit v blate to 4x4 bude mat vyuzitie
    Ano 4x4 nie je vsemozne da sa aj s nim dobre zahrabat alebo skrizit tak ze ti velmi nepomoze ale vzdy je to lepsie ako 4x2
    Ale ruku na srdce kolko krat do roka nastane ta situacia ze budes ozaj potrebovat ist v blate?
    Ja som za rok vyuzil 4x4 v blate len raz aj to by som nemusel kludne som mohol pockat tyzden kym bude sucho a na snehu dva krat aj to som bol kolegovi zaviezt dlazbu na chalupu lebo tam je problem aj v lete sa vystverat normalne ze cesta do neba
    Ja osobne by som sa aj zaobisiel bez 4x4 ale ked som to uz mal v danej vybave tak sa nestazujem

Musis sa teda sam seba opytat ci potrebujes 4x4 ty vies najlepsie kde budes na tom aute chodit a za akych podmienok

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku

Strana 4 z 4 PrváPrvá ... 234

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •