Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 24

Téma: Poškodenie ventilov vplyvom LPG SX4

1. Predvolené Poškodenie ventilov vplyvom LPG SX4

Dobry den, na motore sx4 1.5 73kw, auto ma najazdene 150000km s lpg 80 000km, pouzivam flashlube, nasledky: kolisanie otačok v rozmedzi 500-600 otačok, prvy a druhy valec hodnoty tlakov 150, treti 120, stvrty 130. Auto do kopca nema tah, za studena zhasina, svieti check motora, typ chyby p303. Mam nove sviecky iridiove NGK, vycistenu skrtiacu klapku, pretesnene sacie potrubie.
    Udajne mam poskodene ventily - oprava cca 1000€ . Mate s tym niekto skusenosti? Alebo staci zoradit ventily?
    P.S. zalozil som novu temu, lebo som tu nenasiel, ze by mal niekto takyto problem...
    Naposledy upravil tilapia; 05-11-2013 o 12:28

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Poškodenie ventilov vplyvom LPG SX4

Chyba P0303 znamená že ti nepálí třetí válec.
    Poškozené ventily, což je při delším provozu na LPG velmi pravděpodobné, jejich pouhým seřízením neopravíš.
    Svítící kontrolka MIL zřejmě signalizuje poškozený katalyzátor jako důsledek.
    Pokud si to auto již koupil s údajně najetými 150 000km, z toho 80 000 na LPG, tak ti můžu říci jen jedno:

HLUBOKOU SOUSTRAST !
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    Ignis 2WD

písal som to v lpg rubrike. nerob paniku, môžu byť len sadnuté ventily (nastaviť) a sviečky som tiež kúpil také ako som vybral pôvodné (cca16e kus), šli po 500km von a mám tam za 5e kus. neviem však aké lebo mi ich tam dali v lpg servise. šlape to stále super.
    historia-lada-LPG,renault18,favouš-LPG,punto-LPG,renault twingo,fiat bravo1,4-LPG+realita-ignis2wd-LPG(denný oslík)+grande punto1,3mtj(skúšame...)

4. Predvolené Re: Poškodenie ventilov vplyvom LPG SX4

Bere ten motor olej?

5. Predvolené Re: Poškodenie ventilov vplyvom LPG SX4

Citácia Pôvodne odoslal tilapia Zobraziť príspevok
    Dobry den, ...
    P.S. zalozil som novu temu, lebo som tu nenasiel, ze by mal niekto takyto problem...
    Mal som feldu taktiez na plyn, s plynom je to dost problem pretoze pri pouzivani lpg dostavaju ventily poriadnie zabrat, a to niekolko nasobne, rychlejsie sa opotrebuju, predpokladam ze ventily uz velmi netesnia a ventilová vôľa je prilis velka. to iste som mal na felde. Pri kupe auta kde je uz namontovany plyn napr nova Astra 1.4 Turbo LPG ecoFLEX uz od vyroby upravuju ventily kvoli lpg. Ten kto ti povedal ze mas poskodene ventily mal pravdepodobne pravdu. Myslim si to i ja. Odporucam skontrolovat kopresne tlaky, predpokladam ze budu rozladene.

Este chcem reagovat na tie sviecky, mne bolo odporucane menit sviecky skor 5000 km oproti intervalu.

Pokial ma weg66 pravdu ze su to sadnute ventily tak budes mat stastie. Inac ti moc nezavidim

Moje Suzuki
    Ignis 2WD

GATTO - sadnuté čiže vôľa zmizla. a tiež mi to vypisovalo 3tí valec a voľnobeh asi 200otáčok, ale väčšinou zhasol a kompresie boli skoro rovnaké. tiež mu držím palce aby to bolo len ventilmi a hlavne aby trafil na dobrý servis, lebo ked je tam lpg, tak im je hned jasná diagnoza - LPG.
    historia-lada-LPG,renault18,favouš-LPG,punto-LPG,renault twingo,fiat bravo1,4-LPG+realita-ignis2wd-LPG(denný oslík)+grande punto1,3mtj(skúšame...)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal GATTO Zobraziť príspevok
    Este chcem reagovat na tie sviecky, mne bolo odporucane menit sviecky skor 5000 km oproti intervalu.
    Oproti akému intervalu, 105.000km?

Lokalita
    Praha CZ

.......Este chcem reagovat na tie sviecky, mne bolo odporucane menit sviecky skor 5000 km oproti intervalu......
    ....ten akademik co ti "odporucal" menit sviecky skor 5000 km oproti intervalu zřejmě žije ještě v minulém století, kdy takto postupovali ti, co ve svých Škodovkách 120 měli italský směšovač a desetikilovou bombu s propan-butanem za zadními sedadly... potom opravdu bylo lépe vyměnit svíčky po 10 000 km, než po 15 000 km. Ono to ale bylo jedno, protože hlava šla stejně časem do prdele...
    "horský sokol"

9. Predvolené Re: Poškodenie ventilov vplyvom LPG SX4

Povedane mi bolo tak ze, napr sviecky vydrzia 30 000 km , no o 5000km skor aby som menil, teda po 25000km. I ked ja som si to na felde vzdy kontroloval okom a vacsinou som ich menil i ked este boli celkom ok.
    Naposledy upravil GATTO; 07-11-2013 o 13:09

Moje Suzuki
    Ignis 2WD

Povedane mi bolo tak ze, napr sviecky vydrzia 30 000 km , no o 5000km skor aby som menil, teda po 25000km. I ked ja som si to na felde vzdy kontroloval okom a vacsinou som ich menil i ked este boli celkom ok.
    Naposledy upravil GATTO; Včera o 12:09

GATTO - aké sviečky, ved ty máš Diesel..
    Naposledy upravil weg66; 08-11-2013 o 07:32 Dôvod: oddelenie textu

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •