Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 21

Téma: Snímač tlaku v pneu SX4 S-Cross - kompatibilita s TPMS

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Snímač tlaku v pneu SX4 S-Cross - kompatibilita s TPMS

By ma zaujímalo, či sa tento výdobytok pokroku techniky, ktorý tak nevyhnutne potrebujeme pre zvýšenie bezpečnosti na cestách, dá nejak softwarovo vypnúť, t.j. aby nesvietila stupídna kontrolka (keď napr. celú zimu budú snímače v garáži na stojane s letnou sadou kolies)

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Snímač tlaku v pneu SX4 S-Cross - kompatibilita s TPMS

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    By ma zaujímalo, či sa tento výdobytok pokroku techniky, ktorý tak nevyhnutne potrebujeme pre zvýšenie bezpečnosti na cestách, dá nejak softwarovo vypnúť, t.j. aby nesvietila stupídna kontrolka (keď napr. celú zimu budú snímače v garáži na stojane s letnou sadou kolies)
    Lze to deaktivovat v řídící jednotce jednoduše pomocí příslušné diagnostiky a bude na jednotlivých výrobcích vozidel, zda umožní tuto deaktivaci podobným jednoduchým způsobem jako je mazání DTS nebo nulování servisních intervalů.
    Záleží na tom zda v budoucnu zvítězí zdravý rozum výrobců, nebo lobby autoservisů s jejich diagnostickými aparáty
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 S Cross, 1.6 benzin 5MT 88kW 4WD

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Rozhodně je to vše dohromady, na drogách, ožratý a ještě pod vlivem peněz lobbystů.
    Navíc v případě např. té povinné indikace zařazeného rychlostního stupně dělají z řidičů idioty, nebo umožňují idiotům za volant "bezbariérový" přístup.
    opravim ta trosku.
    Od 1. novembra 2014 platí nová smernica EÚ (ES č. 661/2009) pre systémy kontroly tlaku v pneumatikách (TPMS) pre všetky nové prihlásené vozidlá.

Nijako to vsak nepomoze, kontrolovat tlak a spravne nahustenie musis aj nadalej pravidelne sam. Toto mozno rozozna len "vyznamny unik tlaku", ako pisu v manualoch. Ak mi vyznamne unikne tlak, tak to hned spoznam aj sam, nepotrebujem mat takyto nezmysel. Praveze premyslam ako sa ho zbavit, kedze chcem prezut zimne na diskoch kde je TPMS. Asi to dam hned vyhodit, aj tak baterka v tom vydrzi nie viac ako 3-4 roky, potom treba kupit nove snimace.
    Nevie radsej niekto poradit ako sa zbavit toho hlasenia na pristrojovke? Ktoru poistku vytiahnut aby to nehlasilo ziadnu chybu?

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal mimi3277 Zobraziť príspevok
    opravim ta trosku.
    Od 1. novembra 2014 platí nová smernica EÚ (ES č. 661/2009) pre systémy kontroly tlaku v pneumatikách (TPMS) pre všetky nové prihlásené vozidlá.....

....Nevie radsej niekto poradit ako sa zbavit toho hlasenia na pristrojovke? Ktoru poistku vytiahnut aby to nehlasilo ziadnu chybu?
    Tato směrnice se velmi hodí výrobcům TPMS, autoservisům i pneuservisům, neboť jim, až do doby kdy podstatným způsobem klesne cena těchto čidel, zvyšuje zisky. Takže každý ze zainteresovaných tvrdí, jak to deaktivovat nejde, jak je to potřebné, jak to zvyšuje bezpečnost, kolik milionů litrů pohonných hmot se tím celosvětově ušetří a podobná hovna...

Přesto jeden koumák prý přišel na to, jak to ojebat. Vymontoval čidla ze všech čtyřech kol a uvěznil je do dojezdové rezervy, řádně nahuštěné na potřebný tlak. V kolech pak použil běžné ventilky.
    "horský sokol"

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

... a podobná hovna...
    Přesto jeden koumák prý přišel na to, jak to ojebat. ...
    A hneď má človek lepšiu náladu!
    Inak je to teda fakt haluz, lebo tá presnosť čidiel (v danej triede) je veľmi slabá.
    Pripomína mi to slávnu scénku: "Ostřikovače stříkají. Sterače stírají."
    Veď keď budem mať defekt a zastanem, tak mi to TPMS potvrdí, aby som sa náhodou neunáhlil s výmenou kolesa.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Thumbs up Re: Snímač tlaku v pneu SX4 S-Cross - kompatibilita s TPMS

Přesto jeden koumák prý přišel na to, jak to ojebat. Vymontoval čidla ze všech čtyřech kol a uvěznil je do dojezdové rezervy, řádně nahuštěné na potřebný tlak. V kolech pak použil běžné ventilky.

Moje Suzuki
    Suzuki SX4 S-CROSS moja radost, 1,6 VVTI, Elegance, modra farba

Inak chlapi, taka mozno blba otazka, kolko vychadza ten snimac, ale pravdepodobne ked odide 1 treba vymenit vsetky????btak to aby som vyskusal tu rezervu

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal majdo12345 Zobraziť príspevok
    Inak chlapi, taka mozno blba otazka, kolko vychadza ten snimac, ale pravdepodobne ked odide 1 treba vymenit vsetky????btak to aby som vyskusal tu rezervu
    Když odejde jeden, tak teoreticky můžeš vyměnit jenom ten jeden. Pokud vím tak jeho cena je cca 70 €. Já znám zatím jenom jednoho člověka co si to nechával dávat do letní sady a zaplatil prý za ventilky s TPMS snímači 8 000,- Kč.
    S S-crossem nemám zkušenosti, ale systém u něho použitý prý umožňuje samočinné spárování vysílače čidla s přijímačem vozidla, aniž by bylo nutno jeho přeprogramování v servisu.
    Vysílač čidla vysílá signál nespojitě, t.j. pomocí krátkých impulsů, podobně jako navigační družice, z důvodu úspory baterie, ale nejsem si jistý, jestli zrovna v případě Suzuki neustále, nebo jenom při pohybu kola. Těch systémů je více, není to doposavad slednoceno.
    Naposledy upravil Beaumont; 03-11-2014 o 20:27
    "horský sokol"

Chceli ste EU, tak je tu. Dalsi z bruselskych nezmyslov.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Klikol som na túto tému náhodou - chcel som sa dozvedieť niečo o tých snímačoch tlaku.
    Ale po prečítaní celej diskusie sa mi len zbytočne zdvihol tlak. Keď príde nejaký ten europošuk do mojej blízkosti tak ho zavesím za vajcia do prievanu.
    Mali by sme sa proti týmto nezmyslom razantne postaviť na odpor a nie si len hundrať na internete popod nos.

Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •