Strana 6 z 14 PrváPrvá ... 45678 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 51 až 60 z 132

Téma: Prvé dojmy z SX4 S-Cross

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Prvé dojmy z SX4 S-Cross

Citácia Pôvodne odoslal misiak Zobraziť príspevok

... ako mas nastavenu automaticky klimu? Ma zmysel vypinat A/C a nechat to len na auto ked je vonku zimsie ? Myslis, ze to ma nejaky vplyv na spotrebu ak klima nechladi ale len vysusuje ?

...zrejme to pohnojili s tym SX4 v nazve, lebo skutocne s "talianskou" SX4 to nema nic spolocne.
    ... pokud máš AC, tak je nejlepší ji nechávat trvale zapnutou i když je venku zima. To jestli klima chladí nebo jen "vysušuje" se na chodu kompresoru a tedy i na zvětšené spotřebě neprojeví žádnou výraznou změnou. Zatížení motoru automobilu kompresorem klimatizace je maximálně tak do pěti procent (spotřeby) a celému systému klimatizace více prospívá, když je trvale v provozu.

...nějak jsem nepochopil, co má název SX4 společného s italskými šmudly.
    "horský sokol"

Lokalita
    Rožňava
    Moje Suzuki
    Suzuki sx4 Scross 2013

Ja tiež nechávam zapnutu klímu stále a spotreba je ok aspon podľa mňa okolo 6,5 ale to jazdim kopce a mesto. Ja už mám nebehane cez 6000 a auto mám od októbra z BB nechal som tam ignisa a odišiel z scrossom no a ci sledujem tak v okoli rv gl snv som asi jediný s tým autom nejako ich nevidam na cestách

Odoslané z GT-S7710 pomocou Tapatalku

3. Predvolené Re: Prvé dojmy z SX4 S-Cross

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Cítiť nemá byť čo, pretože výkonové parametre M16A v S-Crosse sú úplne identické s SX4 GY/EY, t.j. 88 kW a 156 N/m, z 0 na 100 za 11.5, resp. 12.0 sek pre 4WD.... ale placebo je známy efekt
    Rozdiel je v tom ze S-Cross uz splna normu Euro 6, zatial co SX4 ma este Euro 5, takze hoci papierovo su uplne rovnake, tak SX4 bude o nieco vykonejsia v reale.
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.6 GLX
    SUZUKI SWIFT 1.3 GLX

4. Predvolené Re: Prvé dojmy z SX4 S-Cross

Citácia Pôvodne odoslal jano Zobraziť príspevok
    Ja tiež nechávam zapnutu klímu stále a spotreba je ok aspon podľa mňa okolo 6,5 ale to jazdim kopce a mesto. Ja už mám nebehane cez 6000 a auto mám od októbra z BB nechal som tam ignisa a odišiel z scrossom no a ci sledujem tak v okoli rv gl snv som asi jediný s tým autom nejako ich nevidam na cestách

Odoslané z GT-S7710 pomocou Tapatalku
    Ja to tiez nechavam pustene stale na A/C lebo pocko sa furt meni a je to otravne furt vypinat/zapinat. Ale je pravda ze ta dvojzonova klima je super. Co ma inak prekvapilo, ze auto kuri hned po starte motora, neviem ci to ma nejake zhavice alebo co, ale Swift kuril az po zahriati. 6,5 mas v pohode ked jazdis kopce/mesto. Mne to dnes na chvilu skocilo na 5.8 ale vacsinou to ukazuje 5.9. Zvacsa jazdim mesto a mimo mesto, obcas dialnica kusok. Velmi dobra spotreba na ten motor podla mna.

Pravda je, ze sa rozbiehaju len pomaly, zrejme je stale luto ludom zamenit za SX4. Vsimol som si ze na Suzuki jazdi skor specificka skupina ludi a novi ho objavuju len z tazka. Nema to taku vahu ako ked pocujeme Honda, Toyota alebo Nissan. No ale to je ich skoda, kto raz okusil Suzuki, tak sa vzdava tejto znacky len tazko Ja ked som sadol do S-crossu zo Swifta tak som bol proste doma a vobec som nemusel studovat manual
    SUZUKI SWIFT 1.3 GLX

5. Predvolené Re: Prvé dojmy z SX4 S-Cross

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    ... pokud máš AC, tak je nejlepší ji nechávat trvale zapnutou i když je venku zima. To jestli klima chladí nebo jen "vysušuje" se na chodu kompresoru a tedy i na zvětšené spotřebě neprojeví žádnou výraznou změnou. Zatížení motoru automobilu kompresorem klimatizace je maximálně tak do pěti procent (spotřeby) a celému systému klimatizace více prospívá, když je trvale v provozu.

...nějak jsem nepochopil, co má název SX4 společného s italskými šmudly.
    No, ide o to ze ked len susi vzduch tak klima zrejme potrebuje nizsi vykon ako ked aj chladi, teda podla mna by mala byt aj spotreba nizsia. To je podobne ako ked klima ide na 20% alebo ked ti fuka na 100%. Ak to je ale do 5% tak to nema zmysel riesit. S tym ma asi pravdu, ze ked ide v kuse tak jej to prospieva. Na swifte ked mi stala par mesiacov tak smrdela jak ztuchnute ponozky potom

No nazev SX4 nema nic spolocne s italskymi smudly, ale SX4 je dielom talianskeho designera. Pozri si Fiat Sedici a bude ti to jasne
    SUZUKI SWIFT 1.3 GLX

6. Predvolené Re: Prvé dojmy z SX4 S-Cross

Citácia Pôvodne odoslal majdo12345 Zobraziť príspevok
    ...a co som pocul tak to ma podobny podvozok, motor tiez, ale o 30% ma znizene trenie valcov, ale viac kw. to je citit.
    No podvozok to ma rozhodne iny a urcite maksi, razvor je o 10cm vacsi ako u SX4. Priestorovo to je uplne niekde inde, ja som sa do SX4 nevpratal takmer a vzadu uz neostalo ziadne miesto na nohy. Tu aj ked si ho dam full dozadu, tak si za mna sadne este osoba nizsieho vzrastu. Motor je ten isty, to je fakt, len ho japonci trosku potunili a vysledok je nizsia spotreba a emisie, ale vykon je ten isty ak nie mensi z toho dovodu co som spominal vyssie. Ale mne to vobec neprekaza, podla mna ma velmi pekny zvuk, to sa s tou 1.3 co mam vo Swifte neda porovnat Ja stale tvrdim, ze S-Cross nema nic spolocne s SX4, je to skor zavadzajuce. Ono ide o to, ze tento rok sa prestane SX4 vyrabat a oni chceli mat kvazi nasledovnika a pretoze vedeli ze SX4 mal dobre meno, tak toto pomenovali SX4 S-Cross z toho dovodu, lebo si mysleli ze sa bude predavat lepsie. Uvidime ked skonci SX4, potom sa myslim roztrhne vrece s S-Crossami ak nepredstavia nieco lepsie. Mne osobne ale sa ten koncept noveho crossoveru ala Nissan Juke vobec nepaci.
    SUZUKI SWIFT 1.3 GLX

Moje Suzuki
    Suzuki SX4 S-CROSS moja radost, 1,6 VVTI, Elegance, modra farba

Citácia Pôvodne odoslal jano Zobraziť príspevok
    Tak ako vidim tema sa rozbieha, mozem len potvrdit moc sa ten predaj nerozbieha, aj ked som ja kupoval, tak mi predajca povedal ano tento tyzden som uz 8 predal aj s tym vasim, a dodones ich akosi nevidim..mas to 4x4??? ak ano ako si spokojny s pohonom v zime??? ja som zial nemal vela moznosti to vyskusat. za celu zimu co bola som najazdil velmi malo, mal som firemne...

Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal misiak Zobraziť príspevok
    No podvozok to ma rozhodne iny a urcite maksi, razvor je o 10cm vacsi ako u SX4. Priestorovo to je uplne niekde inde, ja som sa do SX4 nevpratal takmer a vzadu uz neostalo ziadne miesto na nohy. Tu aj ked si ho dam full dozadu, tak si za mna sadne este osoba nizsieho vzrastu. Motor je ten isty, to je fakt, len ho japonci trosku potunili a vysledok je nizsia spotreba a emisie, ale vykon je ten isty ak nie mensi z toho dovodu co som spominal vyssie. Ale mne to vobec neprekaza, podla mna ma velmi pekny zvuk, to sa s tou 1.3 co mam vo Swifte neda porovnat Ja stale tvrdim, ze S-Cross nema nic spolocne s SX4, je to skor zavadzajuce. Ono ide o to, ze tento rok sa prestane SX4 vyrabat a oni chceli mat kvazi nasledovnika a pretoze vedeli ze SX4 mal dobre meno, tak toto pomenovali SX4 S-Cross z toho dovodu, lebo si mysleli ze sa bude predavat lepsie. Uvidime ked skonci SX4, potom sa myslim roztrhne vrece s S-Crossami ak nepredstavia nieco lepsie. Mne osobne ale sa ten koncept noveho crossoveru ala Nissan Juke vobec nepaci.

Ohladom toho nazvu je to od veci ale my s tym neurobime nic, hlavne aj mne sa zda divne ked som bol na prepise a v TP preukaze mam tiez len SX4, a ked som hovoril policajtovi ze S-CROSS tam chyba a on ze nie lebo papiere co mam o tom nehovoria, tak som bol odpisany. Ale ak chceli v suzuki tak dalej uvazovat, mali tam dat aj inu cenu...podobnu ako je u SX4...to by potom slo....Mne tiez predajca hovoril ze motor, napravy, a podvozok su suzuki, a s SX4 ma vela spolocneho len je S-CROSS vacsi, neviem zas posudit nesoferoval som SX4, iba som v nej sedel v predajni a z toho vela clovek nezisti. Nissan Juke je dost divoke auto, a QASHQAI ten novy vyzera fajn dost futuristicky. Ja si nemyslim ze sa roztrhne vrece s S-CROSS predsa cena je dost, ale ako si sam povedal iba urcita skupina ludi si kupi suzuki automobil, vacsina pozna suzuki ako len predajcu motocyklov myslim...,,moj nazor´´ale budem velmi rad ked nas bude viac..

9. Predvolené Re: Prvé dojmy z SX4 S-Cross

Tak tak, presne, ked niekomu povies ze mas Suzuki, tak ho ani nenapadne, ze by to mohlo byt aj auto Ale tak ich skoda. Cena pojde podla mna dole casom, ved aj SX4 zacinali hodne vysie. Pred 8 rokmi chcel kamos SX4, ale ta cena bola dobre cez 500K vtedy v uplne zakladnej vybave bez klimy, s kluckami, co bol brutal na tu dobu. Tak zobral swifta v plnke a dobre spravil. Cize vzdy novy model je drahsi, ale to pojde dole. Hej, je to japonec ale robeny pre europu a ako som niekde cital s trochou nadsazky, ze vyslovene pre slovenske cesty a osobne si myslim, ze to ma uplne novy podvozok aj napravy, ale nechcem trolovat, nie som si isty.

Co inak hovoris na tie automaticke svetla, to je uplna bomba. Paci sa mi hlavne to cidlo co cekuje osvetlenie v horizontalnej rovine, takze ked vidi svetlo na konci tunela tak nezopne, ale ked vojdes do dlheho tunela tak zapne xenony Parada, ja uz ani neviem ze je tam nejaka packa na svetla Ledky vyzeraju super. Inak osvetlenie noh nema ani to tvoje? Lebo zdalo sa mi ze to ma mat, ale nema, len odkladaciu skrinku to ma osvetlenu. Myslim ze aj v palubaku sa da to osvetlnenie noh zapnut, ale nejako to tam chyba fyzicky.

Inak ja som zo Stupavy, ale predajca mi hovoril ze tu uz predal 4 kusky, co je na take male mesto celkom dost. Ale je fakt, ze ja som v okoli a asi ani v BA este S-Cross nevidel, ale tam chodim dost malo. Asi by sme mali zorganizovat nejaky zjazd S-Crossov ked nas je tak malo ako to byvalo toho casu u Swiftakov
    Naposledy upravil misiak; 04-05-2014 o 23:15
    SUZUKI SWIFT 1.3 GLX

Moje Suzuki

Tak ten vyraz sa mi paci pre slovenske cesty...O tom podvozku nechcem ani ja moc strielat lebo nie som predsa mechanik a neviem to ani ako amater porovnat, cena pojde dolu ano to je otazka casu, ale dufam ze nas dovtedy bude na cestach viac omnoho, resp. dufam.

K tomu dennemu svieteniu diodam, su fakt super paci sa mi to ze su v spodnej polohe, a rovno nie skrutene ako to ma audi napr. ale ta ich svietivost je prekvapujuca, v noci ked niekedy pridem domov tak vypnem xenony, a tie diody osvetlia dostacujuco moju zahradu aby som mohol zavriet za sebou branu.
    Co sa tyka toho senzora, chcelo by to trosku aj lepsie nastavit, stava sa mi casto ze ked ma tunel napr. 20- 30 metrov tak zapnu tesne pred koncom, a potom hned za par sekund vypnu lebo som z tunela von, a co som si vsimol hlavne ked je okolo 18-19:00 vecer a este dostacujuce svetlo, a svieta z boku na auto a tak senzor vnima ze uz nema postacujuce svetlo resp. ze je šero, tak svetla zbytocne zapne, a to musim vypnut ja sam...mozno tym ze svieti z boku a okolo senzora je tmava folia tak to vnima inak...ale neurobi to vzdy, neviem ako to funguje u inych znaciek, nemal som tu moznost vyskusat to. Ja mam osvetlenie noh a mal by si ho mat aj ty, kedze mame rovnaku vybavu, a nemyslim ze bude rozdiel v tom ze mas 4x2..pohladaj v menu ci to nemas vypnute lebo ja som si to nastavil ze ked otvorim dvere alebo dialkovym otvorim auto, alebo sa pozri dolu pod volant pri stredovej konzole by mala byt diodka, svieti na oranzovo...Na soferovej strane ledku dobre vidno ale u spolujazdca si musis lahnut skoro az na zem...Ale divne, mame rovnaku vybavu, rozdiel naozaj iba v pohone, a nemas toto??? pokukaj dobre po spodku je to dobre schovane, alebo sa opytaj predajcu...mne to hned pri preberani auta ukazal.

S tym stretnutim to vobec nie je zly napad, suhlasim len u mna cez vikend je to dost narocne, do stupavy zo ziliny to mam daleko, ale z prace to mam za hodku a pol...ale trebalo by viac ludi zapojit aby sa take nieco uskutocnilo, ale nemozne to neni...

Strana 6 z 14 PrváPrvá ... 45678 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •