Strana 4 z 14 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 132

Téma: Prvé dojmy z SX4 S-Cross

Lokalita
    Kolinany
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 S-Cross 1.6 DDiS 4x4 E-Lux

Smile Re: Prvé dojmy z SX4 S-Cross

Hladiny ruchu sú úplne v poriadku. Akurat pri verzii so sklenenou strechou od 130 sa ozývajú čudné aero zvuky. Mam dieselovu verziu a vo vnútri je veľmi dobré odhlucnena, aj po meste, ale zvuk zvonka "síce má to moc netrápi", ale ten je relatívne dosť hlucny, možno jak nejaka dodavka.
    Ale určite od toho neočakávam nieco jak audi A8

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 S-Cross

Predvolené Re: Prvé dojmy z SX4 S-Cross

Citácia Pôvodne odoslal srno1 Zobraziť príspevok
    Hladiny ruchu sú úplne v poriadku. Akurat pri verzii so sklenenou strechou od 130 sa ozývajú čudné aero zvuky. Mam dieselovu verziu a vo vnútri je veľmi dobré odhlucnena, aj po meste, ale zvuk zvonka "síce má to moc netrápi", ale ten je relatívne dosť hlucny, možno jak nejaka dodavka.
    Ale určite od toho neočakávam nieco jak audi A8
    ...no audi A8 práve nie, ale aspoň 1,6 HDI áno. Žial Fiat nafta v Suzuki, no , minimálne veľmi diskutabilné. Ale asi to bolo pre japoncov lacné.
    Mám S- Crossa v benzíne a tam by som sa porovnania v odhlučnení i zvonka s audi nebál. Nejde ani tak o hluk zvonka, ale využiteľnosť otáčok tohto diesela je veĺmi úzka. Dole nič, hore nič. Nakoniec i tabuľkovo... rozdiel na 100, oproti benzínu pol sekundy. Kde sa len podel ten kruťák?? O vibráciách do volantu radšej pomlčím.
    Naposledy upravil pastik0042; 05-03-2014 o 08:51

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal pastik0042 Zobraziť príspevok
    Žial Fiat nafta v Suzuki, no , minimálne veľmi diskutabilné....
    Prečo?

.... rozdiel na 100, oproti benzínu pol sekundy. Kde sa len podel ten kruťák??
    Čo má krúťak spoločné so zrýchlením z 0 na 100?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Lightbulb Re: Prvé dojmy z SX4 S-Cross

Aby bolo jasno, ako to je, s výkonom, krútiacim momentom, zrýchlením z 0-100 km/h, pružnosťou motora zo 60 na 80 km/h atď., napriek tomu, že sa tu už o tom písalo viac krát v rôznych témach, odporúčam prečítať si napr. tento článok, kde to je výborne vysvetlené Výkon verzus krútiaci moment

Druhá vec, okrem vyššie uvedeného, ako je možné že S-Cross diesel (88kw, 320N/m) má zrýchlenie 0/100 za 12,0 a oproti tomu S-Cross benzín (88kW, 156N/m) za 11,0, treba si uvedomiť i rozdiel v pohotovostnej váhe vozidiel.

Lokalita
    ZH
    Moje Suzuki
    Mitsubishi ASX 2015, Suzuki SX4 1,5 GLX AC čierna metalíza

V pondelok som absolvoval skúšobnú jazdu na tomto aute a moje dojmy: jazdil som na aute v cenovej kategórii cez 20 tis. €, 4x4 a za tú cenu by som to veru nekúpil.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 S-Cross

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Aby bolo jasno, ako to je, s výkonom, krútiacim momentom, zrýchlením z 0-100 km/h, pružnosťou motora zo 60 na 80 km/h atď., napriek tomu, že sa tu už o tom písalo viac krát v rôznych témach, odporúčam prečítať si napr. tento článok, kde to je výborne vysvetlené Výkon verzus krútiaci moment

Druhá vec, okrem vyššie uvedeného, ako je možné že S-Cross diesel (88kw, 320N/m) má zrýchlenie 0/100 za 12,0 a oproti tomu S-Cross benzín (88kW, 156N/m) za 11,0, treba si uvedomiť i rozdiel v pohotovostnej váhe vozidiel.
    Ďakujem za reakciu. Veď preto som pružnosť v stredných otáčkach nespomínal. Len porovnávam svoje skúsenosti s dvoma dieselami ktoré som vlastnil /1.9 tdi 96kW , 1.6 hdi 80kw a jedným ktorý mám v súčasnosti (D-cat 130kw.)
    Ťažko chápem, že napr. morálne starší 1,6 hdi s 80 kW mal takmer rovnaké zrýchlenie v nepomerne ťažšom(C5) s hmotnosťou 1,5t. Agregát už mal FAP. Kultúru chodu nespomínam.
    Ešte menej chápem, že Suzuki, ktoré si dalo veľmi záležať na znížení hmotnosti pri vývoji S-Crossu, vidno to na detailoch, (je dokonca ľahší ako povodná SX4) nakoniec vopchali dnu motor s vyššie uvedenými parametrami. To sa dá prehltnúť, ale ťažko, až o viac ako 130 kg ťažší agregát oproti benzínu. Načo bola potom tá námaha. Kvôli tomu aby ťažký predok na nerovnostiach neodskakoval? Nemôže ma nenapadnúť či nešlo o z núdze cnosť po rozvode s VW (1,6 TDI.)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ťažko chápem, že napr. morálne starší 1,6 hdi s 80 kW mal takmer rovnaké zrýchlenie v nepomerne ťažšom(C5) s hmotnosťou 1,5t.
    Príčina sa možno volá EURO6.

To sa dá prehltnúť, ale ťažko, až o viac ako 130 kg ťažší agregát oproti benzínu.
    O 130kg asi nie, to je rozdiel v uvádzaných celkových hmotnostiach vozidiel. 130kg môže mať celý motor, ale nie že dieslový agregát je o 130kg ťažší od benzínu pri rovnakom objeme 1.600ccm.

8. Predvolené Re: Prvé dojmy z SX4 S-Cross

Citácia Pôvodne odoslal majdo12345 Zobraziť príspevok
    To je super, a aku farbu mas misiak??? ja modru.. Inak co sa tyka spotreby, je citit ked das menej kvalitny benzin, ja tankujem len shell a omv, malokedy slovnaft, ale 90% tankujem v rakusku, takze u nas malo a ta spotreba, jazdim tyzdenne okolo 1300 km. a spotrebu mam okolo 6,5 (ale ked idem 130-135km), inak bezne to viem urobit ked som doma a jazdim s lahkou nohou tak 5,5 s prehladom, a okolo 7 ked frcim dlhsie aj cez 160km ...(prosim pani policajti nie celu dialnicu...) ale to je normalne pri tej rychosti, len skoda, ze tam nie je 6 prevodovy stupen, ten sa pyta dost ..z coho som milo prekvapeny, ked idem po dialnici do trencina 130, tak motor ani neslabne drzi si rychlost ..Inak v zakrutach ma vyborne drzanie, osobne otestovane. Inak swift tiez 4x4, velka spokojnost hlavne v zime parada, srandy kopec...a ten motor 1,3 ..Ale co musim dat ako slabsiu stranku SX4 S-CROSS tak to je bocny vietor, a ked pojdete rychlostou 130km, tak velmi opatrne, tym ze to je vyssia karoseria, tak ma problemy, ale nic tragicke. Stalo sa mi to minule a aj spotreba bola o dost vysia, kedze som bojoval asi 300 km s bocnym vetrom. Ale stale som bol rychlejsi ako ostatní. Inak doporucujem kazdemu majitelovi dokupit deflektory okien a prahy dveri na vsetky 4, pri nasupovani a vystupovani sa to zvykne aj poskriabat a ked otvorite dvere u noveho auta za taku cenu a mate uz poskriabane, nevyzera to pekne, ja osobne mam nerezove a vyzera to super neskor dodam foto ak budete chciet, inak nemusi to byt original, ten je moc drahy aj na mna...
    Ten modry na obrazku je tvoj, ci to mas z netu? Ta je pekna. Ja mam bison brown hnedu metalizu. Ked je pod mrakom vyzera ako cierna a ked zasvieti slnko tak je hneda. Je to zaujimave. Ja som tankoval zatial len raz Shell, za 70 ecok a co ma prekvapilo bolo, ze tankovanie mi vyplo az pri 48,3l benzinu, pricom nadrz je 47! Este to nevytacam tak je to take lenivejsie, ale za chvilu mu budem davat co preto Ten komfort cestovania sa so swiftom neda porovnavat, ja mam 190 a do swifta som sa zmestil len tak tak. Tu pohodicka a este sa aj za mna zmesti cestujuci nizsieho vzrastu uplne do pohody, to u swifta nehrozilo Inak ta spotreba 6,5 pri 135ke je super na taketo auto, vidno ze aerodynamiku ma zvladnutu fajn, teda az na ten bocny vietor co spominas, ale to iste robilo aj na swifte. Ono to je tym, ze aj na cross-over je to pomerne lahke auto. Hej, ak jazdis 160 tak uz by to urcite chcelo 6ku, ale vacsina ludi jazdi tak do 140 na tachaci, tam sa to este celkom da. A ty mas 4x4 ci dvojkolku? Benzin ze?

Jasne daj nejake fotky ked budes mat nahodene resp. kde sa to da kupit za nejaku normalnu cenu
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.6 GLX
    SUZUKI SWIFT 1.3 GLX

Moje Suzuki
    Suzuki SX4 S-CROSS moja radost, 1,6 VVTI, Elegance, modra farba

S tou temou mas pravdu je to lepsie tu. Ta fotka je z netu ale uplne sa rovna skutocnosti...ked je cerstvo osprchovane, tak vyzera super, uplne ako octavia rs ale iba farba, a ked je zamracene tak ako tmavomodry passat.. S tym tankovanim si ma prekvapil 48,3..ja ked som prvy krat tankoval tak som dal iba 43. Inak na plnu nadrz som urobil 640km ale ked som prisiel na pumpu, tak som dal do plna 45,6l. Inak do tych 1200 km do zabehu to setri. Oplati sa, ano ja to mam 4x4, a ty??? U mna vybava Elegance, a benzin mam tiez, ten diesel od Fiatu, osobne som radsej vsadil na benzin, co som cital tak je motor subaru.. Inak pri vyske 190 aj vo swifte si mal co robit...toto ma ako stvorene, inak jazdievam sam a ked som doma tak dozadu das v pohode dve autosedacky otestovane, a do stredu si kludne sadne bezny clovek.

Tie veci uz mam nahodene ale je skerede pocasie, tak na foto nie je chut, ale najdes fajn doplnky a aj ceny su prijatelne na http://www.autovybava.sk/kryty-praho...3-p-11574.html
    inak sa neboj, ta cena je za 4ks, nie za 2 ako je pisane v ponuke....a odporucam pozriet aj kryt prahu kufra, mam ten lacnejsi, a to je ina bomba...ked bude fajn pocasie hodim hned foto..

10. Predvolené Re: Prvé dojmy z SX4 S-Cross

JJ, tie farby na Suzuki su fakt super. Este je pekna aj ta ametystova, to je tiez taky chameleon JJ, 48,3 na shellke, tak neviem ci tam klamu alebo co, lebo ta nadrz ma fakt 47L a ved nejaky aspon liter tam uz musel byt od vyrobcu, tak som pozeral ako puk. Uvidime nabuduce co tam natlacim. Inak nevies kolko je rezerva? Na swifte som mal aj zo 6L ked zacalo svietit. Tu pise dojazd zjavne len dokym nezacne svietit nadrz. Inak ja mam 4x2 mozno aj preto je ta spotreba nizsia. Ja 4x4 moc nevyuzijem a nechcel som za to davat 2000 eur. Mne predajca hovoril, ze mu mam dat tak 500km a potom ho nesetrit, ze aby nezlenivel Inak ja mam tiez elegance, ten plus packet som nechcel kvoli oknu, to by som sa tam nezmestil do zadu a 17" kolesa som tiez nechcel, lebo na nase cesty to je pruser. 16ky su super. Jedine co by som bral tu kozu Tiez som nechcel diesel, predsa len atmosfera je atmosfera a navyse od japoncov. Nemam rad diesle aj kvoli hluku, tento je tak, ze ked nastartujes tak ani nevies ze bezi. Paradicka. Inak autosedacky to mas pravdu, za zenou tam je letisko a za mna sa tiez v pohode vleze. Predtym som skusal Auris kombi a tam to bol riadny pruser, no a o swifte nehovorim, tam sa za mna ani nedala dat, lebo maly by nemal kam dat nohy

Jj, pocko je naprd teraz, to sa fotit neoplati, akurat rozmyslam na co su dobre tie kryty prahov, lebo ja ked nastupujem tak nestupam na ten prah ale priamo do auta, cize poskrabat by sa nic nemalo. Ty stupas na prah? Inak jake mas koberceky, gumene ci textil ? Ja planujem kupit nejaku vanicku do kufra aby sa nezaspinil.
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.6 GLX
    SUZUKI SWIFT 1.3 GLX

Strana 4 z 14 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •