Strana 4 z 4 PrváPrvá ... 234
Zobrazenie výsledkov 31 až 35 z 35

Téma: Radenie rýchlosti

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Radenie rýchlosti

Citácia Pôvodne odoslal ebezdin Zobraziť príspevok
    ...Pomohlo mi vsak namazanie laniek ked som par mesiacov pozoroval postupne zhorsovanie radenia vsetkych rychlosti. Teraz pakou hybem podstatne lahsie, kladie len primerany odpor.
    Mazání bowdenů je k ničemu, stačí pořádně promazat pákový mechanismus na vstupu do převodovky, WD 40 nebo štětcem a motorovým olejem, potom ti řazení půjde nejenom podstatne lahsie, ale úplně lehce.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Bowdeny by sa ani mazať vôbec nemali, buď sú namazané z výroby, alebo majú grafitovú/teflónovú vrstvu. Akékoľvek ďalšie mazanie (spôsobom streknúť olej na koniec bowdena) spôsobí len "natiahnutie" nečistôt do bowdenu a zhoršenie jeho funkčnosti.

Lokalita
    Rožňava
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3 2WD

Smile startovanie so spojkou

Kolega sa so mnou hádal, že nové autá sa už štartujú bez stlačenej spojky...a niektoré naozaj. Ignis podľa manuálu strana 5-3 treba pred štartovaním "stlačiť pedál spojky až na podlahu. Pri štartovaní držte pedál stlačený."

Lokalita
    Poprad
    Moje Suzuki
    Ignis II 1.3 Benzín

Citácia Pôvodne odoslal pollo Zobraziť príspevok
    Ahojte...

Tak teda prispejem aj

Spiatočka ide dosť ťažko a to už hojnú chvíľu
    Ale ako píšete pomáha zošlapnutie spojky a znovu zašlapnutie.
    U mňa od nova, niekde to odvôvodňujú tým, že spiatočka nemá synchron, ale neviem, čo je na tom pravdy...

Lokalita
    BN TN
    Moje Suzuki
    VITARA 1,4 ALLGRIP

Predvolené Re: Radenie rychlosti

Citácia Pôvodne odoslal OndoM Zobraziť príspevok
    odpoveď pre zn.Duch:
    Si veľká šikulka Tebe všetko funguje najlepšie nie si agentom od Suzuki? Za 40 rokov jazdenie som odjazdil od Moskviča, Lady, škodoviek, korejských, francúzskych áut až po dnešný Ignis a musím povedať, že som očakával od Japoncov niečo lepšie - som sklamaný preto som si ponechal Nivu, ktorá je neprekonateľná a na údržbu lacná. Samozrejme, že som si vedomý, že Ignis nie je terénne auto. V servise na reklamáciu prevodovky som dostal odpoveď, že pri Ignise je to samozrejme.
    Lada Niva je terénne auto a Ignis mini suv.Máme v rodine už tretiu Nivu posledná Tajga má pol roka.Najazdené 4 000 km a už sú pridreté brzdové piestiky na dvoch kolesách,začal zhasínať motor za jazdy ,nejde zatvoriť kufor,v prevodovke niečo pri rozbiehaní búcha.Postoj predajcu:čo by ste chceli za 10 000? Takže začala vojna s predajcom.Tú nivu pred tým sme mali tiež od nova- pokazené vodné čerpadlo,alternátor,guľové čapy-všetko na zánovnom aute,tak sme ho nazvali DODO-dorob si doma.Spotreba 10L minimalne.Plasty rachotia tak že prehlušia rozhovor.Hrdza po 5 rokoch na celej karoserii,spodok nešetrený od výroby ani trochu.Hovorí sa ,že načo inovovať niečo čo funguje ale rusáci neriešia ani to čo nefunguje a rozdiel 10 rokov medzi dvoma modelmi a ráčili len zmeniť kardanový hriadeľ a digitálne počítadlo km.Je pravda že v teréne je neprekonatelná,ale keď príde na náš trh nový Jimny,tak Niva pojde z domu.To radenie spiatočky je choroba suzuki,mal som swifta 1,3 a robil to tiež.ˇAno pomáha 2x vymačknuť spojku.Teraz mám vitaru 1,4 allgrip 6kvalt a tam je spiatočka OK.

Strana 4 z 4 PrváPrvá ... 234

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •