Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 20

Téma: Geometria nápravy

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,6 GS AAC/AT

Predvolené Geometria nápravy

Predvčerom som bol na kontrole geometrie nápravy, kedže na to bola akcia. Od kedy som Ignisa kupil v roku 2002 nebola nastavovaná a tak ma zaujímalo ako na tom náprava je, kedže jazdím často do lesa a na ryby, nie práve po ideálnych cestách.
    A výsledok ma milo prekvapil. Všetky parametre (odklon, zaklon, zbiehavosť) boli v tolerancii a nebolo nutné vôbec nič nastavovať
    Suzuki Swift 1,3 GLX (1998-2003), Suzuki Ignis 1.3 GS AC (2004-2009), Honda Jazz 1,4 Comfort (2009-2013), Suzuki SX4 1,6 GS AAC/AT (2013-...)

Predvolené Re: Geometria nápravy

Asi preto, ze to bolo v akcii, hehe.
    Ja mam zaujimavy problem, ktory sa tyka asi tiez geometrie, alebo uz neviem coho.
    Dam vyvazit kolesa, vsetko je ok, na nule. Geometria je tiez ok. Po nejakych 3000 km je geometria tiez ok, ale kolesa uz su rozhadzane ako seno. Cim to moze byt? Myslite ze to ma nejaky suvis s tym trasenim riadenia pri 120kmh?
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

No, tak moj Ignisik je uz zas v Suzuki na reklamacii trasenia riadenia, ale uz si ho neprevezmem len tak, bez poriadneho odskusania. A kedze to je tretia reklamacia tej istej vady, tak uvidim, ako to v Suzuki vyriesia.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Zaujímavá vec sa udiala na mojom aute. Po výmene všetkých tlmičov a pružín bola samozrejme nastavená na hodnoty:

Celková zbiehavosť +0,80
    Čiastočná zbiehavosť ľavá strana +0,40, pravá strana +0,40

A neviem či je možné, aby sa tlmiče nejak usadili ešte, alebo čo, ale nepozdávala sa mi po cca 2-3 týždňoch geometria, najmä preto, že pri priamej jazde som musel mať volant vychýlený o cca 5° doľava.

Po načítaní geometrie dnes boli hodnoty:

Celková zbiehavosť -0,50 (čiže zo zbiehavého nastavenia bola náprava zrazu "rozbiehavá")
    Čiastočná zbiehavosť ľavá strana +2,10, pravá strana -2,60

A to som netrafil žiadny výmol, jamu, obrubník, nič. Dotiahnuté bolo všetko na fest.

Takže buď si to fakt sadlo, alebo sa prejavil slalom v Piešťanoch

Nastavené všetko do tolerancií, uvidíme čo to povie.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

No zaujimave. Aj by som sa priklonil k tomu sadnutiu si tlmicov no na novych autach neviem zeby sa chodilo na geometriu. Jedine zeby to robili este vo fabrike. Urcite to treba sledovat ale som za to, ze to nebude chyba, len nejake to dosadnutie dielov.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    BLAVA ne?
    Moje Suzuki
    aktualne BMW 320i cabrio, Octavia 1.6, manzelkin Ignis 1.3

Zvyknu si sadnut horne gumenne ulozenia tlmicov s axialnymi loziskami (ak si ich menil, co sa zvykne pri tlmicoch menit tiez).
    To je napr. na Octavkach a Golfoch bezny jav. Tam to dokonca v motorovom priestore vidiet ako to vylezie, ked si to sadne.
    Geosku je tak ci tak dobre priebezne robit, niekedy staci supnut do jamy a mas ju mimo...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal 11mh11 Zobraziť príspevok
    Zvyknu si sadnut horne gumenne ulozenia tlmicov s axialnymi loziskami (ak si ich menil, co sa zvykne pri tlmicoch menit tiez)....
    Yo yo, menil som všetko vrátane gumových uložení.

Citácia Pôvodne odoslal 11mh11 Zobraziť príspevok
    Geosku je tak ci tak dobre priebezne robit, niekedy staci supnut do jamy a mas ju mimo...

Lokalita
    BLAVA ne?
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Yo yo, menil som všetko vrátane gumových uložení.
    To bude ono stopro. Podla mna, uz budes mat teraz pokoj, ak netresnes dakde do jamy.
    Ked sme pri tom, prezrad cenu tych ulozeni aj s loziskami, resp. kde si ich zohnal.
    Akurat to zhanam pre zenu, mam sice par rokmi overenych dodavatelov ale niektori to ani nemaju a inde lietaju ceny teda riadne hore-dole co sa tychto veci konkr. na Suzuki tyka.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Nemám šajnu koľko to stojí normálne v servise, ja som to bral cez jedného chalana z Rakúska celú sadu (tlmiče, pružiny, uloženia) vymontované z funglovky Swift Sport, ktoré len čo zíde z pásu ide do uprávarenskej firmy, ktorá ich prerába na rallye autá a ide z nich všetko von, od tlmičov až po sedačky.
    Ak by si chcel o tom viac, píše sa o tom v téme Športové pružiny - zníženie - vplyv na životnosť sériových tlmičov

Lokalita
    BLAVA ne?
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Nemám šajnu koľko to stojí normálne v servise, ja som to bral cez jedného chalana z Rakúska celú sadu (tlmiče, pružiny, uloženia) vymontované z funglovky Swift Sport, ktoré len čo zíde z pásu ide do uprávarenskej firmy, ktorá ich prerába na rallye autá a ide z nich všetko von, od tlmičov až po sedačky.
    Ak by si chcel o tom viac, píše sa o tom v téme Športové pružiny - zníženie - vplyv na životnosť sériových tlmičov
    Urcite s tym nepojdem do servisu, kedze som mal kedysi sam servis.
    Dnes uz len pre vlastnu potrebu...
    Dodavatelia mi rubu kadejake ceny, ale to vzdy len co sa Suzuki tyka su taki zmateni...
    preto som sa pytal, nech som v obraze co je real a co blud.
    No nic, dik nevadi, poradim si nejak.
    Thailand nahrady nechcem a za Madarsku gumu s loziskom 75e tiez nedam.
    Uvidime.
    Dakujem...

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •