Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 20

Téma: Geometria nápravy

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Geometria nápravy

11mh11, čo hovoríš na tie hodnoty z geometrie v prílohe? Prvé foto je z apríla po výmene tlmičov, druhé zo včera. Mám chrobáka v hlave z toho odklonu.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	geo_elacar_08_04_2011_web.jpg‎ 
Zobrazení:	356 
Veľkosť:	78,0 KB 
ID:	6119   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	geo_TN_14_06_2011_web.jpg‎ 
Zobrazení:	300 
Veľkosť:	68,7 KB 
ID:	6118  

Lokalita
    BLAVA ne?
    Moje Suzuki
    aktualne BMW 320i cabrio, Octavia 1.6, manzelkin Ignis 1.3

Predvolené Re: Geometria nápravy

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    11mh11, čo hovoríš na tie hodnoty z geometrie v prílohe? Prvé foto je z apríla po výmene tlmičov, druhé zo včera. Mám chrobáka v hlave z toho odklonu.
    No ja osobne si myslim, ze ide o to, ze si to vazne sadlo.
    Odklon je v podstate zalezitost tlmicov. Dokonca na niekt.autach sa nastavuje odklon posunom sroubov uchytenia tlmica voci naboju kolesa alebo dostat aj umyselne vyosene srouby ktorymi to prihynas otacanim.
    V kazdom pripade nejazdi rallye ani offroad.
    Mas tam ani nie 1mm a to nieje dokopy nic na celu vysku tlmica. Videl som aj 6mm uhnute po naraze do jamy.
    Chapes? Funguje to ako paka. Ked ti hore uhne tlmic v ulozeni o 0,2mm napr. dole ti to moze urobit aj 3mm.
    Srouby tlmicov boli dotahovane pistolou? ci len golou?
    Naposledy upravil 11mh11; 14-06-2011 o 18:13

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal 11mh11 Zobraziť príspevok
    V kazdom pripade nejazdi rallye ani offroad.
    Mas tam 1mm a to nieje dokopy nic na celu vysku tlmica. Videl som aj 6mm uhnute po naraze do jamy.
    Chapes? Funguje to ako paka. Ked ti hore uhne tlmic v ulozeni o 0,2mm napr. dole ti tomoze urobit aj 3mm.
    Srouby tlmicov boli dotahovane pistolou? ci len golou?
    Rally nejazdím a ani sa nechystám, aspoň nie so Splashom

Ako boli uťahované neviem, nestál som pri aute keď to robili. Ale je na nich spoľah, takže nad tým, že by to nedotiahli poriadne, ani nepremýšľam.

Je mi jasné, že geometria sa "mení reálne v čase" hlavne na našich cestách, takže ideálne to nebude nikdy, to by človek s autom nesmel ani jazdiť, alebo chodiť na geo 2x do mesiaca.

Takže hovoríš že to neriešiť, zanedbateľné. OK, dík.

Lokalita
    BLAVA ne?
    Moje Suzuki
    aktualne BMW 320i cabrio, Octavia 1.6, manzelkin Ignis 1.3

Ja chodim na geosky cca 1x rocne preventivka a vzdy je to uhnute ci vzadu ci vpredu.
    Jednak vazne nase Rumunske cesty a potom samozrejme opotrebenie a sadanie materialu. Capy, Tlmice, Silentbolky, Stabilizatory...
    Nechci mat BMW, tam je 6 tyciek a capov na jednej a 6 na druhej strane a ked sa robi geo, treba nakladat zavazia na sedacky a do kufra.
    To su trapenia, nie toto.
    Pust to z hlavy, ked to uz mas teraz Ovkej, bzukaj a basta.
    Na jesen alebo jar trebars vbehni preventivne znova ak mas dakoho znameho a zas to budes mat mimo. Uvidis...
    Kolko taxikarov jazdi tak, ze im az piskaju kolesa a rapocu homokinetaky a bezpecne nas ozratych aj tak vzdy dopravia domov. hehe

5. Predvolené Re: Geometria nápravy

Maňo bud mas stare gumy a su prelezane ako sa hovori, alebo ten co ti kolesa vyvazoval dostatocne neocistil plochu kde lepil zavazia a otrasmi a vsetko co posobi na koleso za jazdy sposobilo stratenie a odlepenie zavazi. A trasenie volantu v urcitych rychlostiach ma na 80% zavadu v zlom vyvazeni kolies. Pikoska este taka cim vyssi profil tym sa horsie vyvazuje.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Záhada meniacej sa geometrie rozlúštená. Po pár dňoch od minulo-týždňového nastavenia sa opäť rozhodila, tentokrát bol volant doprava.
    Dnes som bol v Ela Car Piešťany a po pár minútach to bolo jasné - pravé horné uloženie tlmiča je v

Neviem čo presne sa mu prihodilo, nerozoberali to, objednalo sa nové, v utorok poobede som objednaný na výmenu, tak potom sa uvidí.
    Buď uloženie zo Swift Sporta, čo som dostal k tlmičom, bolo nejak poškodené, alebo nie je úplne kompatibilné so Splashom. Lebo od výmeny v apríli som najazdil nejakých 4500km, čo je nič a geometria bola rozhodená hneď po prvom slalome. Jednoducho sa momentálne dá pri zdvihnutom aute na hevere tlmičom axiálne pohnúť s celým gumovým uložením o cca 0,5-1cm. Preto bol nameraný ten väčší odklon na pravej strane a preto sa mení geometria, pri záťaži sa tlmič kúsok posunie, zmení sa odklon a rozhasí sa geometria.

Dajú sa tam nové originál Splashove uloženia, obe strany, aj keď ľavá je bez známok chyby, a uvidí sa, či sa to bude opakovať. Ak áno, tak je príčina autoslalomová záťaž, ak nie, tak bolo nejaké vadné uloženie (ešte som zvedavý, keď sa demontuje ako bude vyzerať, či prasklo, alebo čo). Ale skôr B bude asi správne, pretože na sériovom som odjazdil asi 6-7 pretekov a nič sa nestalo a na tomto vymenenom jeden a je v .
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	horne ulozenie.jpg‎ 
Zobrazení:	507 
Veľkosť:	61,2 KB 
ID:	6138  

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

...alebo to bolo zle utiahnuté V mojom prípade keď si to sadlo, tak trebalo dotiahnúť ešte raz.
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Lightbulb Re: Geometria nápravy

Citácia Pôvodne odoslal Deezel Zobraziť príspevok
    ...alebo to bolo zle utiahnuté V mojom prípade keď si to sadlo, tak trebalo dotiahnúť ešte raz.
    Založím k tomu sólo tému, nech sa to tu nezamotá Horné uloženie predného tlmiča

9. Talking Re: Geometria nápravy

Čaute. Som tu nový, tak neviem či si to niekto všimne ale ak náhodou tak budem rád za odpoveď.

Síce to neide o moje auto ale občas jazdím na priateľkynom Ignise tak bádam po jeho chybách..

Kúpili sa na auto nové zimné gumy, nahodili sa na auto a predné vyzerajú oproti zadným "rozplasnuto". Myslel som, že je to kôli starým gumám ale aj nové vyzerajú rovnako.
    Pri strašne pomalých prejazdoch retardérov sa volant rozkýve najprv na jednu stranu potom na druhú cca. 2cm.

Pri tých starých gumách auto strašne ťahalo do pravej strany, teraz na nových je to lepšie ale stále to pretrváva.

Pôjdem skúsiť na 3D geometriu keďže som s ním bol v jednom komunistickom autoservise (objednal ma priateľkyn otec ) kde to ešte manuálne nastavovali a vraj je geometria vpohode.
    Čítal som tu témy ohladom náboja a uloženia tlmičov.. tak pôjdem postupne kým to neprestane.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal zonaxxx Zobraziť príspevok
    Kúpili sa na auto nové zimné gumy, nahodili sa na auto a predné vyzerajú oproti zadným "rozplasnuto".
    Musíš je nafoukat.
    Pri strašne pomalých prejazdoch retardérov sa volant rozkýve najprv na jednu stranu potom na druhú cca. 2cm.
    To je účelem těch retardérů. Musíš najet přesně kolmo a rychleji. Jo a nezapomeň pevně držet volant v ruce, pak se nic nerozkýve.
    keďže som s ním bol v jednom komunistickom autoservise
    Zkus servis jiné politické strany.

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •