PDA

Zobraziť plnú verziu : VW a Suzuki offroad spolupráca

Suuzuukii
04-06-2010, 12:36
Stránku si môžete prezrieť na http://www.suzukiclub.sk/content.php?r=177-VW-a-Suzuki-offroad-spolupraca

costelo
04-06-2010, 21:58
Mnó asi popojdeme o dvere ďalej. NISSAN JUKE asi bude moje ďalšie auto ak vôbec bude. Nepotrebujem mať patálie z dvojhmotou a podobnými vecami a ešte jedna vec čo teraz urobili zo ŚKODOVKOU? Oni potrebujú Suzuki trhy, pre seba. Aby mohli silného konkurenta ľahšie zlikvidovať. Celkom priehľadné. Do Suzuki.

lorenzlubos
05-06-2010, 11:48
Suzuki nie je pre Skodu silny konkurent....

costelo
05-06-2010, 22:00
Ale na Slovensku by som povedal, že je. Neviem nájsť nikde štatistiku predaja jednotlivých typov ale za prvé dva mesiace tohoto roka to bola práve SX4 ktorá zakúrila Škodovke. Fabia aj Octávia ostali za ňou. Mám taký dojem, že to je tiež jeden z dôvodov prečo sa prestala uverejňovať štatistika predaja vozidiel. Dosiaľ pravidelne do polovičky mesiaca bola uverejnená štatistika predaja za predošlý mesiac. Do Suzuki. A ja to vidím tak, že ide o to aby VW vyšachoval Suzuki z jeho trhov a potom ho kopne dori.. Ešte raz do Suzuki.

Suuzuukii
15-06-2010, 09:17
Štatistiku za prvých 5 mesiacov roka 2010 nájdeš na tomto linku (http://www.zapsr.sk/global/files/file/%C5%A0tatistiky/Statistika_registracii_05__2010.pdf).
Keď to tak zbežne pozerám, tak najväčší podiel má Škoda 15,54%, nasleduje Peugeot 9,07%, KIA 8,52%, Renault 7,74%, Citroen 6,82%, VW 5,26 a potom Suzuki 5,24%.

Suzuki predalo v máji 72 Swiftov, 9 Splashov, 107 SX4, 14 GV, 2 Jimny, spolu 204 vozidel.
Za prvých päť mesiacov 265 Swiftov, 44 Splashov, 779 SX4, 75 GV, 14 Jimny, suma sumárum 1177 kusov.

durell
18-06-2010, 00:03
Dúfam, že sa z poctivého mechanického pohonu Suzuki nestane ten pseudo 4x4 ako v celom VW.
Nemám rád VW, lebo ak sa pozriem do Golfu, pasatu, oktávky tak ako keby ich naklonovali. Strohý, neútulný a unifikovaný interiér jednoducho hnus, mne sa to nepáči.
Snom každého vymydleného tupca sú vyššie menované vozy a ideálne ak to bude TDI. A keď nevyjde nemec, postačí aj korejec a to ho začneme ešte len vychvaľovať.
Toto môže byť koniec poctivého pohonu - veď pre nemcov to bude drahé, a ako ich poznáme vytlačia to do vysokých cien a je po poctivých autách za solídne peniaze. Spoľahlivú techniku nahradia blbou a nezmyselnou výbavou.
Budem veľmi rád ak som sa vo všetkom mýlil.

nadineh
18-06-2010, 00:42
No VW ako celok nemusim. Ale niektore technicke zalezitosti maju na vysokej urovni. Urcite sa bude napriklad v Grandke menit prevodovka za DSG a ako som uz pisala, diesle budu od VW mat novsie 2.0 TDI CR. To by mali byt motory pouzivane napr. v Passatoch s nazvom BlueMotion. V tom aute som sa viezla a je to tichy, rychly motor s dobrou akceleraciou, vobec nepripomina starsie TDI so zvukom traktora, navyse ma malu spotrebu. Coho sa skor obavam, je naozaj pohon 4x4. Cosi sa sepka, ze to bude koniec starych mohykanov, ale predsa len je predcasne o tom spekulovat. Sama som zvedava, kolko zmien Suzuki povoli VW. VW ide o to, aby sa auta predavali, cielom je byt najvacsou automobilkou na svete, takze verim, ze im ide len a len o azijsky trh, kde sa Suzuki tesi velkej oblube. Do pohonu 4x4 by malo VW vstupovat len velmi pozvolna, pretoze napr. Grandka je vyslovene specificke auto. Skor si myslim, ze svoje VW 4x4 pohony budu tlacit do inych modelov, napr. SX4, Kizashi...

Apropo, nove modely Suzuki, kde sa pouzival diesel 1.3 ddis od Fiatu, uz nesu nazov cisto indickej spolocnosti, takze zrejme aj tlak a financie od VW pomohli Suzuki odkupit licenciu v Azii.

Suuzuukii
04-07-2010, 09:27
Suzuki: Nástupce SX4 ponese také znak VW (http://news.auto.cz/suv-terenni/suzuki-sx4-nastupce-ponese-take-znak-vw.html) :study:

nadineh
04-07-2010, 13:56
Fiat so Suzuki bude pouzivat spolocnu plattformu SX4 a Sedici do roku 2012. Fiat to ohlasil uz v aprili. Dufam, ze nova SX4 a Rocktan budu s pouzitim novych motorov ci prevodoviek od VW dobre auticka. Som vsak zvedava, kto zabezpeci dizajn, lebo priznajme si: ten taliansky je proste "uno perfekto"... Ale najlepsia sprava je ta, ze VW ponecha pohon 4x4 od Suzuki!

Suuzuukii
18-01-2011, 22:16
Ešte štastie, že toto je len rendering :rolleyes:

http://carrosbr.com/wp-content/uploads/2010/07/vw-rocktan-02.jpg